Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeCordy 2: Podaří se vám zachránit město i tentokrát?

Cordy 2: Podaří se vám zachránit město i tentokrát?

Roztomilý robot je zpět a vy opět budete muset zachránit svět s tímto malým šikulou, který má místo hlavy televizi. Společně se vydáte do boje proti zlým robotům a užijete si spoustu zábavy.

První díl této pěkné a barvité plošinovky si získal řadu fanoušků. Chvíli byl dokonce v čele tabulky nejstahovanějších her, ale postupem času přišly lepší hry a tuto hru sesadily. Není se ale čemu divit, první díl jsme si totiž mohli zahrát již před dvěma roky. Na konci roku 2011 se umístil mezi prvními deseti nejlepšími hrami.

Příběh

Studio SilverTree se rozhodlo udělat další krok a tak se před nedávnem do telefonů a tabletů přiřítil Cordy 2. Robot s televizí místo hlavy má za úkol i tentokrát zachránit svět před zlými roboty, kteří velmi důležitou energii pro jeho svět nemilosrdně požírají. Cordy se vydává na cestu, aby zlé roboty přemohl a nastolil tak ztracenou rovnováhu světa.

Na každém konci mapy se musíte dostat ke kladnému a zápornému pólu zdroje energie. Vy je budete muset spojit, aby energie mohla znovu proudit tak jak má. Tímto ukončíte každé kolo.

Nic není zadarmo

Cordy není klasickou hrou, která má na marketech dvě verze. Jednu placenou a druhou nikoli nebo-li free. V obchodech najdete pouze jednu verzi a to zdarma. Za hru přesto budete muset zaplatit. Po stažení vám ihned vyskočí v menu nabídka na koupi plné verze nebo si budete moci zahrát první čtyři levely a hru si tak jednoduše odzkoušet. První čtyři levely vám toho ukážou opravdu dost. Vyzkoušíte si většinu novinek, která  hra přináší oproti svému předchůdci, ale některá esa si pochopitelně ponechá v rukávu.

Za plnou verzi hry si relativně připlatíte. Za odemčení dalších levelů, respektive celé hry, zaplatíte přibližně 100 Kč. Je to sice vysoká cena, ale za to jaký se mi dostal do rukou obsah, jsem s koupí neváhal a zklamán jsem rozhodně nebyl.

Styl hry

Ve verzi zdarma si tedy zahrajete pouze čtyři první levely, přičemž první je spíše výukový. Po zaplacení se vám otevře zbytek levelů, ale na zpřístupnění kola budete muset dokončit vždy level předešlý. Hra nabídne celkem tři města a v každém se nachází 10 levelů a šest bonusových kol, které si budeme muset odemknout. Celkem na vás tedy čeká 48 různých map, což je slušná porce zábavy.

Bonusová kola a později i některé normální levely budeme odemykat pomocí ozubených kol, které sbíráme během procházení mapy. Cena za odemčení těchto kol je nastavena docela vysoko a tak sbírání těchto ozubených koleček je důležité a nedoporučuji je míjet jedno za druhým.

Během putování skrze mapu máte celkem tři úkoly. Podle jejich splnění na konci při spojení pólů, získáte buďto jednu, dvě nebo tři hvězdy. První úkol je dokončit danou mapu, dále dokončit mapu v časovém limitu a nakonec nasbírat všech šest blesků, které jsou schované na mapě.

Blesky jsou většinou schované na místech, kam nemáte lehký přístup s Cordym a tak se někdy budete muset rozmyslet, jestli chcete získat hvězdu za za čas nebo za blesky. K tomu, abyste nasbírali všechny tři hvězdy v jednom kole, je zapotřebí velká dávka štěstí, trpělivosti a šikovnosti. Naštěstí pokud level budete opakovat, stačí se zaměřit na jiný úkol a dosbírat hvězdy postupně. Ve finální fázi se vám všechny hvězdy sečtou.

Nasbírané hvězdy mají stejnou váhu, takže nezáleží, jestli se zaměříte na tu za čas nebo za blesky. Za získané zlaté hvězdy si potom odemykáte vždy poslední level města a ve druhém a třetím městě ještě pátý, tedy prostřední level.

Kamarádi přinášejí speciální věci

Na cestě za záchranou světa budete potkávat své kamarády roboty, kteří vám budou chtít pomoci. Jelikož mají vždy u sebe nějakou speciální věcičku, věnují vám ji a vy budete moci využít jejich schopnosti. Jako první, ještě ve free verzi, potkáte Magnebota, který vám předá magnet, se kterým budete moci chodit po zdech. Dále potkáte Copterbota, Smashbota a Volta. Ti vám předají věci, se kterými budete moci létat, ničit různé překážky nebo se vznášet vzhůru za pomoci trysek na nohou.

Tyto věci ale bohužel nejsou volitelně použitelné. Vždy je jedna mapa, ke které je daná věc potřeba a ta se vám objeví, že je k použití. Na jednu stranu je to celkem škoda, ale na druhou možná i dobře vyřešené, protože další tlačítka navíc i v tak rychlé hře, už by byly prostě moc.

Ovládání

Celé ovládání je zaobaleno do čtyř tlačítek. Tři z nich jsou pro pohyb. V levé části obrazovky máte dvě, se kterými ovládáte pohyb Cordyho vlevo a vpravo a v pravé části je tlačítko pro skok a pokud je umožněné použití nějaké věci, tak je zpřístupněno čtvrté tlačítko. Cordy umí také dvojitý skok, který docílíte jednoduše tak, že zmáčknete dvakrát tlačítko pro skok. Celkově je ovládání velmi pěkně přizpůsobené a citlivé tak akorát, takže se nestává, že při skoku skočíte úplně někam jinam, než chcete.

Grafika a zvuk

Ihned na první pohled zjistíte, že grafika je velmi pěkná a líbivá. Bohužel až příliš. Setkal jsem se již s více názory lidí, kteří by hru trochu méně zabarvili. Občas tak ztrácíte přehled, kam vlastně máte jít a co máte udělat, abyste se dostali dál. V prvním městě jsem se dokonce setkal s tím, že jsem ve směsi všech těch barev chvilku Cordyho nemohl najít.

A není se čemu divit. Velmi barevné pozadí ve městě Carnival je opravdu hodně barevné a pokud před to postavíme taktéž zabarveného Cordyho, nastanou momenty, kdy se nám Cordy v pozadí ztrácí. Naštěstí druhé město Harmony Harbor a třetí Sky Factory, jsou mnohem méně zbarvené a Cordy tak dostatečně vyniká.

Pokračování této úspěšné hry se promítlo i do zvuků, které byly vylepšeny a já mohu s klidem říci, že se tento upgrade povedl. Zvuky jsou příjemné a skvěle ladí ke hře.

Závěr

Cordy 2 je vlastně s trochou nadsázky spojení tří her dohromady. Létající nohy našeho robota připomínají tak trochu Raymana, putování přes všemožné překážky připomíná Sonica a nakonec Cordyho z roku 2011, ze kterého si vzal samozřejmě nejvíce.

Hra i přes svou vyšší cenu je  zcela po právu velmi žádaným zbožím. S robotem si užijete spousty zábavy a krásného požitku.

Celkové hodnocení: 10/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Cordy 2/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře