Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeFrontline Commando: D-Day - Zpět do druhé světové války

Frontline Commando: D-Day – Zpět do druhé světové války

Není tomu tak dlouho, co studio Glu Mobile zveřejnilo první trailer na připravovanou hru Frontline Commando: D-Day. Ani ne o týden později se tato hra již objevila v Google Play a v App Store. Sami jistě dobře víte, že Glu preferuje mikrotransakce a tak bylo spíše otázkou, jak dlouho lze hrát bez jejich použití.

Novinka od Glu vás tentokrát zanese do roku 1944, konkrétně do června do doby 2. světové války, kdy se spojenecká vojska vylodila na březích v Normandii. Za úkol měla osvobodit Evropu od velmi nepříjemného sevření fašistů.

Na začátku hry na vás čeká černobíle video, které se spíše jako dokument snaží zasvětit vás do hry až po dobu, kdy se vylodíte a vy od pláže v Utahu začnete bojovat s nepřáteli.

Princip hry

Celkem na váš čeká pět front, kdy se pokaždé budete vyloďovat na plážích ? Omaha, Gold, Juno a Sword. To, jak se váš postup v určité frontě vyvíjí, můžete sledovat na mapě, která slouží zároveň jako menu. Mezi frontami můžete libovolně přeskakovat. Hra nabízí opravdu velmi dlouhou herní dobu, o čemž svědčí velký počet misí ? 145.

Obchodování

Glu nejspíše ještě stále hledá tu pravou cestu. Ta, která je dobrá jak pro ně samotné, tak i pro hráče. Tentokrát se nám pokusilo naservírovat poněkud pozměněný obchod, než na jaký jsme zvyklí a ceny základních zbraní jsou na velmi pěkné úrovni a lze je koupit vydělanými penězi ze hry, což dříve moc nebylo k vidění. Vedle nich jsou v nich i zbraně, které jsou několikrát lepší a údernější. Ty si už ale můžete koupit pouze za peníze, které se opět šplhají do tisíců korun.

Takto je to stejné ve třech sekcích různých zbraní od samopalu, pušky až po automat, Super STEN nebo bazuku na zničení tanků. Za Glu peníze si poté budete moci dokoupit ještě dělostřelecké útoky nebo třeba sadu lékárniček. Glu nastavilo tentokrát obchod tak, aby bylo možné hrát Frontline Commando: D-Day bez použití vnitřních plateb, ale stále to není ono a chtělo by to větší vyrovnanost.

Hratelnost

Hra na první pohled působí jako klasická střílečka z pohledu třetí osoby. Toto tvrzení nemůžu tak úplně vyloučit, ale ani se s ním ztotožnit. Pohyb vašeho vojáka totiž budete ovládat pouze při přemisťování k dalším úkrytům, ze kterých budete moci střílet na fašistické jednotky. Během přebíhání vás hra akorát občas vyzve k přeskočení nějakého zátarasu nebo vyhnutí předmětu, takže zde ovládání využijete, ale jen velmi zřídka.

To hlavní na vás čeká až v úkrytu a to za zdí, pytli s pískem, autem nebo čímkoli co vás uchrání před kulkami nepřátel. Zatímco na vás nepřátelští vojáci budou vysílat stovky kulek, vy musíte odhadnout správnou dobu, kdy je nejlepší z úkrytu vykouknout a nebýt zasažen. Podle toho jak je váš nepřítel daleko si potom zvolíte druh zbraně.

Puška sice střílí s větší prodlevou, protože se musí pokaždé nabíjet, ale za to má velkou účinnost a také dalekohled, se kterým zaručeně trefíte i toho nejvzdálenějšího protivníka ve hře. Samopal je pravý opak a slouží na blízké vzdálenosti. Zbraně musíte samozřejmě nabíjet, ale náboje si hlídat nemusíte, protože hra na ně nijak nepřihlíží a tak jich máte neomezené množství.

Občas ale nebudete jen v roli vojáka, který střílí po vojácích. Usednete i za protiletecké stroje a jak už název vypovídá, vaším úkolem bude sestřelit všechny nepřátelské letouny nebo oni sestřelí nebo spíše zastřelí vás.

K tomu, abyste si mohli zahrát nebo tedy zabojovat v další frontě, budete potřebovat splnit určitý počet hvězd. Ty můžete získat z každé mise. Jejich maximální počet v každém kole jsou tři.

Ze začátku získávání hvězd nebude příliš obtížné, hra ale přitvrdí a další hvězdy nedá jen tak zadarmo. Ve Frontline Commando: D-Day se nachází i možnost levelování, které ale pouze značí vaší šarži, jinak nedostanete žádné výhody.

Grafika a Zvuk

Grafika od Glu doznala opět pár vylepšení a tak se můžete těšit ještě na kvalitnější zpracování než u předchozích titulů tohoto studia. Menu bylo pojato tentokrát ve stylu mapy a plamínků, které znázorňují postup fronty od pobřeží.

Se zvuky na tom Glu nebylo příliš dobře, ale v jednom z jejich posledních titulů (Dragon Slayer) ukázalo, že i tady se dokáží zlepšit. Frontline Commando tak i zvukově připomíná 2. Světovou válku přímo na bojišti a ještě více vás vtáhne do hry.

Závěr

Co se týče hratelnosti, grafiky a zvuku, dal bych nejspíše jasných deset bodů, tedy plný počet. Bohužel za stále vysoké in-game platby a někdy až moc náročnou grafiku, která se projevu nepříjemným sekáním, dám stále velmi dobrých sedm bodů.

Jak jsem již naznačil, hru je potřeba hrát na silných strojích typu Galaxy S3 nebo One X+, jinak se může dostavit pravidelné a silné sekání.

Mou poslední výtkou je spotřeba baterie, která se šplhá velmi vysoko a to nejspíše právě kvůli náročnosti, takže doporučuji hrát pouze v dosahu nabíječky a zásuvky.

Celkové hodnocení: 7/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Frontline Commando: D-Day/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře