Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyFrancie po útocích: Google, Skype a další nabízí volání zdarma

Francie po útocích: Google, Skype a další nabízí volání zdarma

Skype, Google a někteří operátoři oznámili, že po dobu několika následujících dní nabídnou mezinárodní volání do Francie bez poplatků. Reagují tímto způsobem na teroristické útoky, které se staly v Paříži v pátek večer a dosud si vyžádaly 129 mrtvých a stovky zraněných lidí.

Co se týče Googlu, tak volání je možné realizovat pomocí služby Hangouts a uživatelům stačí jen vytočit telefonní číslo. Samozřejmě za předpokladu, že jsou online, zapotřebí je tedy připojení k internetu, a to buď skrze mobilní data nebo WiFi síť.

Obdobný krok na svém blogu mezitím oznámil i Microsoft. Zdarma ve Skypu jsou všechny vnitrostátní i mezinárodní hovory do Francie v rámci služby, ať už na pevné linky nebo mobilní čisla. V souvislosti s platností firma hovoří o „následujících několika dnech“.

Bezplatné volání do Francie nabízí svým zákazníkům dočasně i někteří světoví operátoři. Namátkou se jedná o Verizon, Sprint či slovenský Orange. Zajímavé je, že jejich příkladu nenásleduje žádný operátor působící v Česku. Co na to Vodafone, O2 a T-Mobile?

Nepřehlédněte:

Přežil útok v Paříži. Střepinu z výbuchu zastavil telefon u ucha!

f201511160455301-5649957379977_520x351

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře