Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace VTS for Android vám umožní otestovat bezpečnostní díry ve vašem Androidu

Aplikace VTS for Android vám umožní otestovat bezpečnostní díry ve vašem Androidu

Kritické bezpečnostní chyby v Androidu se množí každým dnem. Ačkoliv se někteří výrobci smartphonů rozhodli operační systém v nových zařízeních aktualizovat, aby nebyl napadnutelný, děje se tak velmi pomalu. Pokud vám záleží na bezpečnosti, můžete ji alespoň otestovat.  To abyste věděli, odkud vám hrozí nebezpečí.

K otestování bezpečnosti slouží bezplatná aplikace VTS for Android. Tato aplikace sice zatím dokáže odhalit pouze 22 známých bezpečnostních děr, ale to docela stačí. Jedná se totiž o nejznámější hrozby včetně například i Stagefright, nehledě na to, že Android je jako řešeto, takže s největší pravděpodobností najde nějakou hrozbu i ve vašem zařízení.

Aplikace VTS for Android je některými antiviry označována za nebezpečnou. Může za to fakt, že aktivuje chybu Stagefright. Nemusíte se však bát jejího zneužití, aplikace pochází z důvěryhodného zdroje a tuto chybu aktivuje skutečně jenom kvůli získání informací.

Pokud vás aplikace zaujala a vyznáte se v programování, můžete se probrat jejím zdrojovým kódem. Pokud byste chtěli vyzkoušet svoje zařízení, pokračujte na Google Play Store. A pak nám třeba dejte vědět, jak na tom váš mobil je.

[appbox googleplay com.nowsecure.android.vts]

vts

vts2

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře