Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzeFragger: mnoho hodin zábavy s granátem

Fragger: mnoho hodin zábavy s granátem

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste veškeré své protivníky odrovnávali granátem? Že ne? To mě také ne, ale Fragger mi tu možnost dal. A kupodivu to nebylo nejhorší.

Svět je v ohrožení, a to díky nebezpečným zločincům, kterých je všude více než je zdrávo. Vy jste poslední šance, díky které by mohl být opět nastolen řád a pořádek.

A nebudete k tomu používat pěsti, ani automatické nebo poloautomatické zbraně. Vy už jste velký kluk, a tak rovnou dostanete do rukou granát.

Hratelnost (6/10)

Hra vznikla díky obrovské popularitě, kterou zaznamenala ve své flashové verzi na stránkách miniclip.com. Fragger zde zaznamenal 100 milionů spuštění, což je nepochybně úspěch a tak byla jen otázka času, kdy se hra objeví na Androidu, iOS a Windows Phone 7. Na druhou stranu, když je něco dobré a oblíbené na počítači, neznamená to, že se to bude těšit stejné popularitě i na mobilních platformách a tabletech.

A už vůbec ne, když je zpracovaná podobně jako Angry Birds. Už při spuštění hry jsem začal pociťoval ?déj? vu?. Ať jsem se snažil sebevíce, nemohl jsem v sobě ten pocit potlačit. Pokud ale přestaneme hru rozebírat po povrchu a ponoříme se trošku do hloubky, rozdíly mezi Fraggerem a Angry Birds jsou citelné.

Neříkám, že by příběh ve Fraggerovi byl špatný, i když  jeho šablona je už dost ohraná, ale chybí mi zde nějáká příběhová línie, nějáký úvod do toho, jak celá tahle šlamastika vznikla.  Zapnete hru, vyberete si úroveň a objevíte se  se svou postavou na mapě, na které je také několik teroristů. Musíte namířit správně svůj granát, zvolit míru síly hodu a pak už jen doufat, že se trefíte tam, kde potřebujete. Mapa od mapy je těžší a objevuje se čím dál víc překážek, které stojí v letové dráze granátu ke zločinci.

Jste v čekárně u doktora, potřebujete se zabavit na 10 minut? Zapněte si Fraggera. Nabízí  370 úrovní, které vydrží opravdu na hodně dlouho.

Grafické zpracování (6/10)

Doufal jsem tedy, že aspoň grafika bude stát za to, když už hratelnost pokulhává. Když jsem viděl screenshoty menu ve vysokém rozlišení, které vypadaly opravdu skvěle, začal jsem mít vysoké očekávání od samotné grafiky ve hře. A o to víc jsem byl ale zklamaný.

Co se týče malovaného prostředí, tak to nevypadá vůbec špatně. Má širokou paletu barev a vypadá celkem pěkně, jenže velkou slabinou jsou animace. Možná je to tím, že jedinou animací ve hře je výbuch. Každopádně autoři si s ním mohli dát více práce.

Zvuky (3/10)

Zde jsem byl opravdu zmatený jako ?lesní včela?. Při hraní hry vás doprovází zvuková kulisa, která je identická se zvukovou kulisou u filmů pro dospělé. A třešničkou na dortu je, že do této kulisy sem tam zavitá i zvuk co vydává káně. Ne pronikavý křik zločince, kterého právě zasáhl granát, ale nejběžnějšího krahujcovitého dravce u nás. Občas také uslyšíte zvuk přílivu moře. Přitom široko daleko žádné moře není. A takových prapodivných zvuků je ve hře mnohem více.

Ovládání (5/10)

Ovládání dopadlo o něco lépe. Hodně se nám ale nelíbila šipka, kterou určujete směr letu granátu a sílu hodu.

Mapa od mapy je složitější a je tak složitější dostat granát na potřebné místo. Budete ho třeba budete muset hodit skrz  potrubí, které je opravdu tenké.Takže opravdu záleží na přesnosti zvoleného úhlu a síle hodu. Potřebuje snížit sílu hodu jen o milimetr, tento milimetr přenesete na obrazovku, ale šipka vám z toho udělá trojnásobek. Ovládání je někdy trochu nepřesné.

Sečteno, podtrženo

Fragger je veskrze průměrným titulem a kdo od něj čekal více, je asi po právu zklamán. Vývojáři si za to ale mohou sami. Zvukový doprovod je průměrný, stejně tak i hratelnost a grafika.  V případě platforem Android a iOS vám hru doporučujeme alespoň vyzkoušet, neboť je ke stažení zdarma a nic tím nezkazíte. U verze pro okenaté telefony na něj pak ale rovnou zapomeňte a svých šedesát korun investujte raději do něčeho jiného.

Odkaz ke stažení:

iOS (zdarma)
Android (zdarma)
Windows Phone (62,49 Kč)

Předchozí článek
Další článek
Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

1 komentář

  1. S Patrikem mohu jen souhlasit, již dříve jsem měl tu „čest“ se s Fraggerem setkat a ona nepřesnost v ovládání mě doháněla k šílenství. Hrál jsem sice jen trialovou verzi, ale i v té je plných 40 levelů, které si myslím na seznámení se hrou stačí. Pro mě Fragger zůstává jednou z nejhorších Xbox LIVE her pro WP…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře