Japonský následovník Apple náboženství byl nevěrný své přítelkyni. Když se to provalilo, slečna neváhala a pořádně se mu pomstila. Jak?
Veškerá elektronika od Applu v hodnotě tisíců dolarů putovala pod vodu, konkrétně do napuštěného bidetu.
Svou pomstu pak slečna vyfotila a nešťastníkovi poslala na mobil. Ten se s fotografií „pochlubil“ na sociální síti.
Zajímavé je, že většina komentujících vnímala pomstu jako adekvátní a postavila se na stranu jeho bývalé přítelkyně.
Co si o tom myslíte vy?
Tak ja sa na jej stranu veru nepostavím 🙂 S neverou sa to strašne preháňa. Nevera nie je úkon, ktorý by spôsobil akúkoľvek priamu ujmu (na zdraví pri zdravých ľuďoch, na majetku ak abstrahujem od následných škôd v spojení s rozvodmi, právnikmi a pod.). Naopak, môže byť nielen príjemným, ale aj užitočným osviežením 🙂 Je zvláštne, že asi všetky svetové kultúry klasifikujú neveru ako závažnejší čin, ako napr. ublíženie na zdraví, krádež, ba dokonca vraždu. Je to nepochopiteľný relikt náboženstva, ktorý v modernej spoločnosti už nemá miesto.
Závažnější než ublížení na zdraví to není, ale závažné je to dost. A s náboženstvím to nemá mnoho společného. Jak by se jinak negativní názor na nevěru do těch světových kultur dostal, když jsou různá náboženství tolik odlišná? Vysvětlit to lze jen jako přirozený a účelný názor, který jednotlivá náboženství během svého vzniku jednoduše převzala ze svého okolí. Úplně stejně jako to křesťanství udělalo s vánocemi a velikonocemi. Tyto svátky byly slaveny dávno před ním a dozajista by existovaly i bez něho. Jen v trochu jiné formě.
Ak je toto bidet, tak nechcem vidiet tu priatelku…
To vyzera na vanu.