Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeFly Cargo prověří vaši trpělivost a instinkty dokonale

Fly Cargo prověří vaši trpělivost a instinkty dokonale

Hry, které využívají funkci akcelerometru, nejsou na trhu raritou. Ale tituly, které se ještě k tomu honosí kvalitní grafikou a propracovanou fyzikou, tak o ty už je nouze.

Rozhodl jsem se dneska rozpitvat jeden z méně známých kousků nazvaný Fly Cargo. Mají ho na svědomí vývojáři z Accode. I když je pravdou, že jsem se k němu dostal čistě náhodou, ale překvapil mě. A takové setkání jsou o to nejpříjemnější.

Hratelnost (9/10)

Nejednou se ukázalo, že přísloví ?Tichá voda, břehy mele? je pravdivé. A tento titul je toho důkazem. Svým hodnocením a počtem stažení se řadí spíše k těm méně nápadným a málokdo o něj zavadí. To je i můj případ.

Vaším hlavním prostředkem, který budete ovládat, je vrtulník. Svým vzhledem může připomínat něco jiného, nicméně vývojáři ho označili za ?futuristický vrtulník?, tak se budeme držet toho označení. A vaším hlavním úkolem bude přemístit náklad na předem určené místo. K tomu, abyste s nákladem pohybovali, vám poslouží hák, který se spustí, jakmile se k němu přiblížíte.

Z počátku bude přenášení nákladu brnkačkou a vy se při tom ani nezapotíte. Ale komplikace  na sebe nenechají dlouho čekat. Hra ve značné míře staví na fyzikálních zákonech a fyzice samotné. Takže se hodně často budete dostávat do styku s pákami, nakloněnými rovinami nebo dalšími prvky, které fungují na fyzikálních principech.

Jakmile přepravíte náklad, tak tím vaše cesta nekončí. Musíte se vrátit zpátky na heliport, odkud jste vzlétli. A to vás kolikrát může stát veškerou práci, kterou jste do té doby provedli, protože váš ?futuristický vrtulník? je opravdu jednoduché zdemolovat. K tomu, aby se tak stalo, zcela postačí, abyste zdržovali nějakou (stačí i kratší) dobu na místech, kde se bude buď ocasní vrtule nebo rotorové listy o něco třít.

Hra obsahuje celkem 30 map. Během hraní můžete také sbírat hvězdy. V každém kole se vyskytují 3. Nic a nikdo vás ovšem do toho nenutí, takže v případě že se k tomuto kroku odhodláte, bude vás hřát tak akorát pocit, který nikdo nevidí, ale pro vás je cenný. Pocit vnitřního vítězství.

Bez názvu-1

Ovládání (9/10)

Jak jsem se už o pár řádku výše zmínil, 50 % pohybu budete provádět za pomoci akcelerometru. O zbylých 50% se postará jediný dotykový ovládací prvek v ovládání, kterým budete ovládat míru stoupání. S akcelerometrem to bude chtít nějakou tu chvilku cviku, ale jakmile dostanete do ruky ten správný cit, dá se to v pohodě zvládnout.

Může se však stát, že vám ovládání za pomocí naklánění telefonu nebude vyhovovat. Není problém. V nastavení se dá ovládání změnit. Budete mít možnost si vybrat mezi dalšíma dvěma typy. První je za pomoci šipek. V praxi to vypadá tak, že se vám na obrazovce zobrazí 3 šipky. První budete udávat výšku a zbylými dvěma budete volit směr letu. Druhý typ ovládání vám umožní ovládat vrtulník za pomocí dvou joysticků.

Já osobně jsem volil ovládání pomocí akcelerometru. Občas jsem ale také přepínal na šipky. S těma bylo ovládání nejpřesnější, si myslím. Joysticky mi vyhovovaly nejmíň, i když je tedy fakt, že jediný tento typ ovládání mi umožňoval ovládat celý vrtulník za pomocí jednoho prstu. Věřím, že kdybych byl víc trpělivý, tak bych se s nimi určitě domluvil.

 Bez názvu-2

Grafika (9/10)

Jedna z věci, která mě na hře opravdu bavila. Všechno je uděláno tak jednoduše, ale kvalitně, bez zbytečných efektů a kudrlinek, které jsou kolikrát spíš na obtíž, než že by zvýšily hodnotu produktu. Když si váš vrtulník zdemolujete, tak se nerozletí na milión kousků, ani tomu nepředchází efekty v režii Michaela Baye. Vy narazíte, uvidíte menší efekt bílé záře a vrtulník se rozpadne na 6 kousků. A tak je to pokaždé. Žádná věda. Nic složitého. A mě se to libí!

Všechno je to jednoduché a zároveň účelné, a jako celek to na mě zanechalo velmi sympatický dojem.

Bez názvu-3

Zvuky (6/10)

Kdybych měl volit jedno slovo, které vystihne zvukovou kulisu, bude to slovo průměr. Celou hrou vás bude doprovázet poměrná krátké demo, které se hodně rychle oposlouchá. Alespoň že zvukový efekt helikoptéry zní jako helikoptéra a ne jako cirkulárka. Za což  u mě mají vývojáři plus. Ale jinak žádný zázrak.

Suma sumarum

Musím říct, že opravdu příjemné setkání. Určitě doporučuji stáhnout free verzi, která je krapet osekaná. A pokud vás hra chytne, neváhejte se natáhnout a zakoupit plnou hru. Ta na Google play stojí necelých 20 korun a nabízí toho podstatně více než pouhé ?fríčko?.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Fly Cargo/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře