Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyFlash disky IronKey D300 získala certifikaci NATO pro stupeň utajení Vyhrazené (Restricted...

Flash disky IronKey D300 získala certifikaci NATO pro stupeň utajení Vyhrazené (Restricted Level)

Řada šifrovaných USB flash disků IronKey D300 získala certifikaci NATO pro stupeň utajení Vyhrazené (Restricted Level). Na základě tohoto důkladného prověřování se tyto datové nosiče zařadily do seznamu NATO Information Assurance Product Catalogue (NIAPC), který zahrnuje produkty splňující nejpřísnější kritéria pro ochranu před ztrátou nebo zneužitím informací.

USB disky IronKey mají certifikaci FIPS 140-2 Level 3, což znamená, že splňují klíčové požadavky vládních orgánů, například fyzické zabezpečení proti neoprávněné manipulaci, použití silného šifrovacího klíče a rozšířené možnosti autentizace přístupu k datům. FIPS 140-2 zahrnuje řadu požadavků a norem pro šifrovací moduly, které mají zajistit zachování integrity dat chráněných modulem. Certifikace úrovně 3 vyžaduje fyzické zabezpečení, které umožňuje snadné rozpoznání a zamezení pokusů neoprávněných osob dostat se k šifrovacímu modulu.

Řada USB IronKey D300 má odolné zinkové pouzdro a chrání uložená data 256bitovým hardwarovým šifrováním AES-XTS s vojenským stupněm utajení pomocí interního šifrovacího modulu zalitého do epoxidové pryskyřice. Diskové jednotky používají navíc i digitálně podepsaný firmware, takže jsou imunní vůči malwaru typu BadUSB, a vyžadují komplexní ochranu heslem, která zabraňuje neoprávněnému přístupu k obsahu disku. Disky verze IronKey D300S (Serialized) nesou jedinečné sériové číslo a čárový kód, který mohou správci zabezpečení snadno skenovat a využívat k evidenci a sledování použití těchto disků v rámci celé organizace. Model D300S nabízí také virtuální klávesnici, na které se heslo zadává klikáním myší, aby se nedalo odhalit pomocí keyloggerů a screenloggerů.

Disky řady IronKey D300 jsou k dostání v kapacitách od 4 GB do 128 GB. Nejmenší varianta (4 GB) se v České republice prodává přibližně za 2 500 Kč.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře