Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyFitness náramek Alcatel Moveband dorazí ve druhém čtvrtletí

Fitness náramek Alcatel Moveband dorazí ve druhém čtvrtletí

Společnost Alcatel představila na veletrhu spotřební elektroniky CES několik novinek, mezi nimi také fitness náramek Moveband, určený pro sledování fyzických aktivit včetně uražené vzdálenosti, tempa, času, spálených kalorií či sledování spánku.

Náramek se ovládá pomocí jednoduchých gest, takže uživateli například stačí otočit zápěstím a rázem spustí svou oblíbenou aplikaci, přehraje vybranou hudební skladbu nebo aktivuje fotoaparát mobilu. Samotná komunikace mezi smartphonem a nevelkým zařízením je realizována přes bezdrátové rozhraní Bluetooth, přičemž v pohotovostním režimu by měl Moveband vydržet na jediné nabití až 30 dní provozu. Samotné dobíjení přitom nemá zabrat více než dvě hodiny.

Chytrý náramek neumí pouze monitorovat denní aktivitu, kondici či spánek uživatele, ale je rovněž i prodlouženou rukou telefonu – upozorňuje na SMS zprávy, zmeškané hovory, e-maily a další. Zákazníkům budou k dispozici různé barevné a kožené varianty pásků. Už základní balení nabídne rovnou dvě možnosti – dvojitý vinutý kožený řemínek pro ženy a jednoduchý pásek v provedení unisex.

Alcatel Moveband bude v Evropě v prodeji v průběhu druhého čtvrtletí roku. Cena zatím nebyla oznámena.

alcatel

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře