Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyFirefox má kritickou zranitelnost. Útočníci mohou převzít kontrolu nad PC

Firefox má kritickou zranitelnost. Útočníci mohou převzít kontrolu nad PC

Český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ upozornil na to, že webový prohlížeč Firefox obsahuje kritickou bezpečnostní trhlinu. Tu mohou snadno zneužít počítačoví piráti a propašovat tak do počítače prakticky jakýkoli škodlivý kód.

„U Firefoxu vydávaného společností Mozilla doporučujeme aktualizaci na verzi 57.0.1,“ uvedl bezpečnostní analytik CSIRT.CZ Pavel Bašta s tím, že nejnovější verze browseru již trhlinu neobsahuje.

Chyba ve starší verzi Firefoxu je označována jako kritická. Útočníci mohou snadno na dálku počítač zotročit a využít jej k DDoS útokům, případně mohou samozřejmě i odposlouchávat komunikaci uživatele či zcizit jeho data.

V případě automatických aktualizací se uživatelé Firefoxu nemusejí o nic starat. Pokud je však tato funkce vypnuta, je nutné záplatovanou verzi stáhnout manuálně.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře