Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyFirefox Focus slibuje absolutní soukromí při surfování na webu

Firefox Focus slibuje absolutní soukromí při surfování na webu

Prohlížeč Firefox Focus je několik měsíců k dispozici pro Apple iOS, nedávno se však dostal konečně také na Android. Jeho tvrůci tvrdí, že se nehodí na běžné prohlížení, ale spíše na stránky, o kterých nechcete, aby někdo věděl, že je navštěvujete. Má tak k dispozici jedno tlačítko, kterým lze smazat data o současném prohlížení, a také zabudované blokování prvků, které vás mohou na internetu sledovat.

„Cílem je udržet Focus co nejjednodušší. Také proto nenabízí možnost mít otevřených více panelů a podporu doplňků. To zaručuje, že žádný doplněk nenaruší soukromí,“ uvedl Michal Vašíček ze serveru Mozilla.cz.

Focus se hodí především jako doplněk ke klasickému prohlížeči, který uživatel využije ve chvíli, bude chtít surfovat na stránkách, u nichž bude mít obavy, že by se uložily do historie nebo ohrozily jeho soukromí.

[appbox googleplay org.mozilla.focus]

[appbox appstore id1055677337]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře