Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeFighter Cowboy aneb vítejte na divokém západě

Fighter Cowboy aneb vítejte na divokém západě

Koně, zbraně, kulky, ženy, alkohol, klobouky. Věřím, že většině z vás už došlo, kam tím vším mířím. Ano, na divoký západ.  Co si budeme povídat, her s kovbojskou tématikou není nikdy dost. Tedy aspoň pro mě ne. A není to tak dávno, co Google Play přivítal jeden z dalších kousků s touto tématikou. Pojďme se tedy podívat, jak moc se simulace divokého západu zdařila.  

Hratelnost (7/10)

Na divokém západě vždycky hrál důležitou roli příběh. Ať už to byl šerif, který se snaží nastolit ve svém rajonu řád, nebo pomsta pistolníka za smrt svého táty a zničení jeho ranče. Bohužel, ani toho nejzákladnějšího příběhu ve hře se nedočkáme. Na stránkách Google Play je sice nastíněna situace, jak že to vlastně všechno začalo, ale spíše mi to připadá jako úvod doplněný čistě z potřeby udělat fajfku u bodu příběh. Inu, posuďte sami:

?Lina byla unesena partou banditů v čele s mizerným Billem. A tak se kovboj vydává na nebezpečnou cestu plnou kulek, aby zachránil svou vyvolenou, a spolu sní i svou pověst.?

Poté, co jsem zhlédl podobiznu hlavního hrdiny, smetl jsem ze stolu mou představu o tom, že by se autoři mohli inspirovat u postavy limonádového Joea. Na tomto kovbojovi je vidět, že už má za sebou nejednu polepšovnu a jednou z jeho nejoblíbenějších aktivit je být středem pozornosti. A taky že se tak prezentuje.

Během hraní se budete setkávat se spousty objektů, které vám vrátí, popřípadě doplní některé vaše atributy, jako například zdraví. Především to bude alkohol a jídlo. Občas taky zachráníte i nějakou tu děvu, které vám poděkuje polibkem a následně doplní vaše zdraví.

Umělá inteligence soupeřů je rovna velikosti vlašského ořechu. Myslel jsem si, že doby kdy nepřátelé vám tupě civí do hlavně vašich koltů a vy neustále máte pocit, že oni čekají, až právě vy učiníte první krok, jsou dávno pryč. Mýlil jsem se. Počítejte i pevnou prodlevou mezi střelbou vašich protivníku, což vás bude nutit si pokládat otázky typu: ?Proč to vývojáři vyřešili touhle cestou??. Třešničkou na dortu v demonstraci UI protivníku byl Jantar. Jeho opravdové jméno neznám, tak jsem si ho pojmenoval já sám. Protože aby se tří metrová vazba plešatého pána rozběhla proti mně, srazila mě k zemi, pokojně pokračovala v běhu, nevšimla si konce platformy a v důsledku jeho nepozornosti ukončil své bytí ve hře, to se jen tak nevidí.

Váš koutek se zbraněmi bude z počátku čítat jednu jedinou zbraň, a to revolver. Postupným ničením nepřátel si však budete moc vydělat na další zbraně, jako je například brokovnice nebo samostříl. Každopádně počítejte s tím, že nějakou dobu vám šetření zabere. Některé zbraně totiž přesahují částku i 10 000 dolarů.

Hra je doplněna i dalšími třemi minihrami, kde můžete získat další prostředky k nákupu zbraní. Mě osobně nejvíce oslovila přestřelka s jedním nábojem. Stojíte naproti banditovi a roztáčíte buben u vašeho koltu, v němž máte pouze jediný náboj. Poté musíte buben zastavit přesně v té části, kde se náboj nachází. Pokud se trefíte, bandita je zastřelen a vy vyhráváte 100 zlatých mincí. Berte ovšem na vědomí, že tu samou hru hraje i bandita. Takže vám doporučuji být první, kdo dostane náboj do komory a ukončí vítězstvím tento duel.

Postupným odemykáním si projdete 29 úrovní. Téměř každá z úrovní je jinak řešena. Jiné prostředí, jiní soupeři, jiné nástrahy.

unnamed888

Ovládání (6/10)

V dolní částí obrazovky budete mít veškeré ovládání potřebné k hraní. Zatímco navigátor pohybu je v levé části, v pravé se nachází ovládání ke střelbě a skákání. Najdete zde taky dvě tlačítka označené písmeny A a B. Díky tomu prvnímu se ocitnete ve společnosti dvou slečen, shodou okolností taky kovbojek. Ty okamžitě po svém příchodu vyšlou na obě dvě strany sadu kulek a tak vám nejednou pomůžou ukončit vaše trápení nejenom s bandity.

Na konec vám dají ještě hubana na vaše lícní kosti a následně mizí ze scény. Tlačítko s označení B je mnohem méně zajímavé, ale i tak ho mile rádi budete využívat. Po jeho aktivaci se totiž váš svěřenec sklouzne po kolenech, což využijete hlavně v situacích, kde na vás řítí například sud.

V momentech kdy vás obstoupí parta banditů a vy začnete zběsile mačkat tlačítko střelby, kovboj provede kombo, které je spíše více na efekt než na účel. Nicméně je to taky jediné kombo, které se ve hře vyskytuje. Takže se bude neustále opakovat do kola a to s postupem času taky omrzí.

Taky bych ocenil, kdyby se dalo vyhýbat střelám banditů ještě nějakým více sofitstikovanějším způsobem, než pouhým výskokem.

Počítejte i s tím, že vás ovládání občas pořádně pozlobí a objeví se nějaký ten bug.

unnamed55

Grafika (9/10)

Až na poměrně nevkusně vzhlížející ovládací prvky, které ani neustupují během hry do pozadí, nemám ke grafice jedinou výtku. Dokonce jsem byl i překvapen, s jakou precizností jsou některé detaily zpracovány. Hlavně teda z hlavní postavy jsem byl opravdu nadšen. Ta je vyladěna i  do toho nejmenšího knoflíčku. Tato preciznost nebyla věnována pouze hlavnímu aktérovi, ale i ženám, které budete na vaší pouti potkávat, a stejně tak banditům. I retro řešení výpisu zásahu do vašich nepřátel, které ve mě evokovalo dojem hraní her z devadesátých let, má něco do sebe.

Zvuky (6/10)

Hudební doprovod, který vás uvede hned po spuštění hry, je opravdu žalostný. Musím říct, že takhle odfláknutou práci jsem opravdu dlouho nezažil. Tři sekundy zvukového záznamu, který se po svém skončení okamžitě dostává do smyčky. Zvuková kulisa během hraní samotného už je na tom o poznání lépe. Akční prostředí zvuková kulisa už dokresluje zdařile. Jen časem se z tohoto doprovodu stává dokola opakující se stopáž. Když si ale vzpomenu na hudební doprovod v menu, stále i ten slabší doprovod ve hře je obrovská výhra.

Zvukové efekty zde pouze a jenom splňují úlohu, již jim byla určena. Takže v očekáváních tady buďte zdrženliví.

unnamed2111

Sumar sumarum

Hře nemůžu odepřít obrovský ucházející potenciál a nápad, který mě opravdu nadchl. Ale provedení je opravdu hodně surové. Chtělo by to být více sofistikovanějších v určitých řešeních. Jde vidět, že ve spoustě věcí ještě autorům chybí zkušenosti. Ale co se týče originality, tak tu bych ohodnotil na výbornou. Tak aspoň že to, co chybí v kvalitě, hra dotahuje v originalitě a neotřelosti.

Pokud autoři v budoucnu přijdou s dalším kouskem z jejich díly, věřím, že zpracování u nich zase ujde kus cesty a bude to jako celek zase úplně někde jinde. Doufejme v přirovnání nebe a dudy.

Android

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře