Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyFBI odblokovala iPhone střelce z Kalifornie i bez pomoci Applu

FBI odblokovala iPhone střelce z Kalifornie i bez pomoci Applu

Američtí vyšetřovatelé našli způsob, jak bez pomoci firmy Apple prolomit zabezpečení iPhonu, který používal jeden z pachatelů útoku v kalifornském San Bernardinu. Vyplývá to z dokumentů, které ministerstvo spravedlnosti USA poslalo k soudu.

Vláda v únoru nařídila Applu, aby jeho experti pomohli FBI odblokovat iPhone 5C, který vlastnil Syed Farook, jeden z pachatelů prosincového útoku v San Bernardinu. Konkrétně žádala o pomoc s vypnutím funkce automatického mazání. Ta se aktivuje po deseti neúspěšných pokusech o zadání přístupového hesla.

Apple ale požadavek odmítl s odvoláním na ochranu osobních údajů. Spor byl ostře sledovaný, protože mohl mít širší důsledky pro ochranu osobních údajů. Za výrobce elektroniky s nakousnutým jablkem se postavily další velké technologické firmy.

Jak se však nyní ukázalo, pomoc Applu už není potřebná. Z dokumentů zaslaných k soudu totiž vyplývá, že vláda se k údajům ve Farookově iPhonu již dostala.

Společnost Apple se k novému vývoji v případu zatím nevyjádřila. Dříve však varovala před vytvářením „zadních vrátek“ k obsahu chytrých telefonů.

farook-fbi-iphone1

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nakoľko FBI stiahlo žalobu, myslím si, že Apple sa len na rebela hralo a využilo situáciu na marketing. V skutočnosti s FBI spolupracovalo a dohoda sa vyplatila. FBI má čo chce a Apple reklamu, akú bi si nezaplatilo. Je jasné, že keby to bolo tak, ako sa prezentuje, FBI by na žalobe trvalo z dôvodu budúcich prípadov, keď by mali okamžite použiteľný precedens.

    BTW, to že mal terorista americký prémiový mobil skôr zaváňa tým, že mu bol poskytnutý inou US trojpísmenkovou organizáciou. Už neraz sa také niečo stalo, dokonca jeden fúzkatý pán si podpálil vlastný parlament aby dosiahol, čo chcel. A dosiahol.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře