Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyFandit a surfovat! Na Spartičce si diváci užijí WiFi zdarma

Fandit a surfovat! Na Spartičce si diváci užijí WiFi zdarma

Společnost Huawei a fotbalový klub AC Sparta Praha na tiskové konferenci oznámily navázání spolupráce. Významným benefitem, který ze spojení obou subjektů vzejde, je plné pokrytí sparťanského stadionu rychlou WiFi.

Huawei ve spolupráci s Českými radiokomunikacemi zajistí pokrytí sítěmi standardu 2,4 GHz i moderní 5 GHz s rychlostmi až 500 kbps při projektované kapacitě 4 000 současně připojených uživatelů. V České republice se dostupností připojení k internetu v takové míře nemůže pochlubit žádný jiný stadion.

Technologie, které Huawei pražské Spartě dodal, jsou srovnatelné s řešeními, jež využívají slavné zahraniční kluby Borussia Dortmund, Schalke 04, Ajax Amsterdam nebo Glasgow Rangers.

Symbolického uvedení do provozu se nová WiFi síť dočká během tradičního pražského derby Sparta/Slavia, které se uskuteční v sobotu 11. dubna 2015. Fanoušci a návštěvníci zápasu tak budou moci například bez problémů sdílet fotografie a videa se známými prostřednictvím sociálních sítí.

Lavicka_Kedzia_08042015 Sparta+LOGO

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře