Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyFall Creators Update je nainstalovaný na každém dvacátém počítači s Windows 10

Fall Creators Update je nainstalovaný na každém dvacátém počítači s Windows 10

Na každém dvacátém počítači, na kterém je nainstalovaný operační systém Windows 10, již běží velká aktualizace zvaná Fall Creators Update. Ta přinesla do desítek další funkce a vylepšení. Vyplývá to z informací analytické společnosti AdDuplex.

Aktuálně je nejnovější aktualizace nainstalovaná již na více než 5 procentech PC s Windows10. Tak vysoké číslo instalací je poměrně překvapivé, neboť od uvedení updatu neuplynul ještě ani celý měsíc. Microsoft navíc krátce po jeho vydání avizoval, že distribuce softwaru bude probíhat postupně a že to může trvat klidně i několik měsíců.

Fall Creators Update přináší do desítek celou řadu vylepšení. Mezi nejvýraznější novinky patří grafický jazyk Microsoft Fluent Design, který byl dříve znám jako Neon. Nový designový směr má za cíl sjednotit vzhled napříč celým prostředím a aplikacemi a vytvářet tak příjemný zážitek z používání. Další inovací je funkce Timeline, díky níž se je možné vrátit se do historie k veškeré aktivitě uživatele– používaným programům, vytvořeným dokumentům či navštíveným webům.

Vhod přijdou i synchronizované schránky pro rychlé přesouvání dat mezi zařízeními na různých operačních systémech, která jsou přihlášena k jednomu Microsoft účtu. Do systému ale také přibyla podpora pro systémy smíšené reality, vylepšení se dočkal zabudovaný antivirový program Windows Defender a takřka k nepoznání změnila aktualizace aplikaci Fotky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře