Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPro fajnšmekry: Tričko s asistentkou Cortanou ze sci-fi série HALO a mobilů...

Pro fajnšmekry: Tričko s asistentkou Cortanou ze sci-fi série HALO a mobilů s Windows Phone

Joe Belfiore, šéf platformy Windows Phone, měl na sobě během zahajovací keynote konference BUILD triko, které propagovalo hlasovou asistentku Cortanu. Pokud jste příznivcem Microsoftu, Windows Phone, série Halo, nebo se vám tričko prostě jen zalíbilo, máme pro vás dobrou zprávu. Nyní může být vaše!

Microsoft tričko s Cortanou zařadil již do nabídky svého e-shopu, kde si ho můžete zakoupit za 23 dolarů, zhruba 460 Kč. Triko je dostupné ve velikostech S, M, L, XL, 2XL, 3XL a dvou variantách. První na zadní straně nemá žádný nápis, na druhé pak najdeme hashtag #cortanacashhaveawesome. Zepředu obě trička vypadají stejně.

Hlasová asistentka Cortana je obdobou Siri u Applu a Google Now na Androidu. Kromě toho, že vám vyhledá relevantní informace, dokáže zpracovat i některé základní úkoly – zadá schůzku do kalendáře, vytočí hovor, pošle SMS, zjistí, kde se nachází nejbližší pizzerie a tak podobně.

Hlasové pokyny v běžné řeči Cortana zatím umí přijímat jen v angličtině, ale další jazyky jsou v přípravě. Přestože je Cortana zatím v betaverzi, přináší něco, co konkurence nenabízí, totiž možnost integrovat se s aplikacemi třetích stran.

Belfieore

Zdroj: WPCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře