Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyFacebook sleduje SMS a MMS majitelů smartphonů s Androidem

Facebook sleduje SMS a MMS majitelů smartphonů s Androidem

Sociální služba Facebook získala před nedávnem přístup k textovým zprávám a MMS uživatelů chytrých telefonů s Androidem. Mnoho lidí si toho vůbec nevšimlo.

Technologické servery momentálně žijí kauzou, že FB pro Android získal po poslední aktualizaci přístup k SMS a MMS uživatelů. Není to tak úplně pravda. To se totiž stalo již dávno, s příchodem verze vydané na sklonku loňského roku.

Facebook podezření, že sleduje SMS/MMS uživatelů, čelil přitom už v minulosti. Před dvěma roky tyto informace i nepřímo potvrdil, když uvedl, že přístup k SMS neuplatňoval na všech zařízeních.

Podle serveru businessinsider.com, který se odvolává na oficiální stránky Facebooku, má rozšíření práv aplikace souvislost s posílením bezpečnosti a zavedením dvojité ověření identity uživatele během přihlašování. Jenže tento bezpečnostní prvek je v provozu už dávno…

Pro ověření všech práv aplikace Facebook pro Android navštivte Nastavení vašeho zařízení => Aplikace => V seznamu vyberte Facebook,  posuňte stránku směrem nahoru a přesvědčte se sami.

51

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře