Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyFacebook prý pracuje na vývoji vlastního telefonu. Už zase

Facebook prý pracuje na vývoji vlastního telefonu. Už zase

Společnost Facebook, provozovatel stejnojmenné sociální služby, údajně vyvíjí vlastní smartphone. Na trh by jej mohl uvést někdy v průběhu příštího roku, tvrdí to deník The New York Times, který se odvolává na zdroj blízký vývojovému oddělení.

Informace o vývoji tohoto zařízení se objevují celkem pravidelně. Již v roce 2010 bylo oznámeno, že Facebook spolupracuje s firmou INQ Mobile na vývoji vlastního telefonu. O rok později jsme se dozvěděli, že s HTC pracuje na vývoji smartphonu s krycím názvem Buffy, nástupci modelů Salsa a ChaCha.

Podle nynějších informací New York Times prý na novém mobilním telefonu pracuje hned několik hardwarových inženýrů, mezi nimi jsou údajně i někteří bývalí zaměstnanci Applu, kteří se v minulosti podíleli na vývoji iPhonu.

Doufejme jen, že znovu nepůjde o zařízení typu HTC ChaCha, které kromě jednoho hardwarového tlačítka s logem modrobílé sociální sítě nic zvláštního nepřineslo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře