Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyFacebook pokryje utečenecké tábory internetem zdarma, prý to pomůže nám všem

Facebook pokryje utečenecké tábory internetem zdarma, prý to pomůže nám všem

Představitel Facebooku Mark Zuckerberg předložil na včerejším shromáždění OSN své plány na to pokrýt internetem zdarma všechny utečenecké tábory.

Do roku 2020 by pak internet chtěl zpřístupnit všem lidem na zeměkouli.

Internet je podle Zuckerberga „zprostředkovatelem lidských práv“ a „silou pro mír“. Ačkoliv se Zuckerberg nechal slyšet, že tyto snahy „nejsou altruizmem“ a že „pokud jsme připojeni, pomůže to nám všem“, server New York Times správně podotkl, že větší počet připojení lidí k internetu Facebooku významně pomůže.

Zuckerberg se mimo jiné brání tvrzením, že přibližně každý desátý člověk, který žije v chudobě a má přístup na internet se ze své chudoby nakonec dokáže vymanit.

Podle Zuckerberga je přístup k internetu i pro rozvojové země „nevyhnutelný“. Kritici ovšem tento postoj zcela odmítají. Poukazují mimo jiné na to, že lidé by se v těchto zemích v první řadě museli naučit psát a číst. Trnem v oku je pro ně dále i porušování internetové neutrality. Internet.org totiž upřednostňuje určité weby a aplikace.

Co si o bezplatném pokrytí internetem myslíte vy?

zuckerberg-640x419

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře