Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyFacebook Lite uleví méně výkonným smartphonům. Vyzkoušejte ho!

Facebook Lite uleví méně výkonným smartphonům. Vyzkoušejte ho!

Společně s tím, jak smartphony nabývají na výkonu i na velikosti úložného prostoru, bobtnají také aplikace. A to až do obludných rozměrů, kvůli nimž se i jen lehce podprůměrné smartphony či slabší připojení k internetu zapotí. Společnost Facebook se s tímto problémem rozhodla bojovat. Jak? Prostřednictvím odlehčené aplikace Facebook Lite. 

Hlavní předností aplikace Facebook Lite je její malá velikost. Aplikace je přibližně 100× menší, nežli klasická Facebooková aplikace (251 KB vs. 21 MB) a měla by být i mnohem skromnější co se týče požadavků na výkon vašeho smartphonu či tabletu.

Úspory se samozřejmě projevily i na možnostech samotné aplikace. Facebook Lite je ve své podstatě kompaktní obdobou webového Facebook klienta s tím rozdílem, že vám umožní odesílat notifikace o změně stavu, obdržené zprávě atd. Další výhodou aplikace je možnost pohodlně pracovat se svými kontakty uloženými v telefonu (např. vyhledávání nových přátel) a samozřejmě i chatování bez nutnosti otevírat externí chatovací aplikaci.

Facebook Lite v ČR aktuálně není dostupná, podle Facebooku by se však aplikace měla rychle šířit do všech regionů. Pakliže tedy o aplikaci máte zájem, sledujte její dostupnost skrze link níže, nebo si ji stáhněte a nainstalujte vlastnoručně z neoficiálního zdroje.

facebook-lite-1

facebook-lite-2

facebook-lite-3

[appbox googleplay com.facebook.lite]

Zdroj: Android Police

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře