Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook chce, aby nám to více slušelo. Naučil se automaticky vylepšovat fotky

Facebook chce, aby nám to více slušelo. Naučil se automaticky vylepšovat fotky

Facebook začal automaticky upravovat fotografie. Nová funkce pomůže hlavně těm uživatelům, kteří nahrávají na sociální síť snímky pomocí mobilních telefonů. Ty jsou prý totiž často nekvalitní, tvrdí zástupci nejnavštěvovanější sociální sítě.

Lidé s chytrými telefony fotí často a rádi, což dokazují i příspěvky na sociální službě Facebook. Fotek najdete ve streamu ohromnou spoustu, kvalita všech snímků ale není optimální. Alespoň podle Facebooku, který se tento stav nyní rozhodl změnit zavedením nové funkce, která obrázky automaticky upraví.

Dosud mohl uživatel snímky uploadované přes mobilní facebookovou aplikaci vylepšit pouze skrze filtry a nemohl je před publikováním vrátit do původního stavu. To vedlo u mnoha uživatelů k tomu, že raději fotografie vůbec neupravovali. Nová varianta jde s automatickou úpravou dál (vylepšit lze i světlo a stíny) a změny nejsou nevratné.

Funkce (pro iOS) byla spuštěna v úterý a podle vyjádření vývojářů bude brzy zpřístupněna i pro androidové zařízení.

Kromě Facebooku nabízí automatickou úpravu fotografií i služby Twitter, Snapchat, Google+ a Instagram.

8d51sa

 

Zdroj: DailyMail

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře