Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyEvropská Unie varuje: Pokud chcete být v bezpečí, opusťte Facebook!

Evropská Unie varuje: Pokud chcete být v bezpečí, opusťte Facebook!

Facebook je největší sociální síť na světě, kterou dennodenně používají sta tisíce Čechů. Sdílíme na ní fotografie, probíráme ty nejniternější informace a to zcela bezstarostně. Evropská Unie však nyní varuje, abychom se tohoto chování vyvarovali.

„Pokud máte účet na Facebooku, raději byste ho měli zrušit“ varoval před používáním Facebooku právní zástupce Evropské komise Bernhard Schima. Reagoval tak na právě probíhající soud, který se rozběhl poté, co aktivisté podali žalobu, v níž uvádějí, že americké společnost jako Google, Apple, Facebook nebo Microsoft by neměli ukládat informace na jejich amerických serverech, nýbrž na serverech u nás v Evropě.

Evropská Unie aktuálně připravuje nové směrnice, které by americkým společnostem ukládaly za povinnost uchovávat všechny informace o lidech žijících v Evropě přímo na území EU. Zdali soud rozhodne ve prospěch aktivistů je zatím ve hvězdách, vzhledem k posledním událostem bychom si ovšem docela s klidem tipli, že ano. A co vy?

(DPA) FACEBOOK

Zdroj: The Guardian

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

 1. S tím facebookem mají pravdu, já už tam nejsem a jsem za to rád.

 2. Spíš je důležité přemýšlet nad tím co tam člověk dává. Podobné nástroje jsou super, někdy nejde být v kontaktu s kamarádem každý den a FB to umožní… Ale je pravda že lidí tam mnohdy sdílí až neuvěřitelné věci ale je to jen jejich hloupostí ne Facebookem 🙂

 3. Ti aktivisté jsou buď vypatlanci nebo agenti tajných služeb. Data mimo EU jsou totiž pro evropské uživatele lepší v tom, že se jich úřady EU nemohou tak snadno zmocnit. Musí o ně požádat Američany. To lze při podezření, ale komplikuje to běžné „preventivní“ šmírování a buzeraci. Jenom pitomec věří, že mu pomůže, když toho o něm budou úřady hodně vědět.

  Na Frcbůku platí, že „cokoli napíšete, může být použito proti vám“. A také bude. Ať už manželkou, tchýní, známými nebo zaměstnavatelem. Nejlepší je proto nic takového nemít a svými soukromými daty to nekrmit.

  • Pane vy jste blbec velkého kalibru. Dle vás je lepší tedy že američané mají naše data, Ti američané, jenž mají na sobě kauzy s odposlechy Nás evropanů…

   • Borrd
    Dávej si pozor co píšeš nebo si tě FBI najde. 🙂

   • Samozřejmě, ty trubko. Když budeš terorista, tak ti to může být jedno, protože se o tvoje data tajné služby podělí a zatknou tě tak jako tak. Když tedy budeš hloupý a ty informace jim poskytneš.
    Když ovšem budeš „normální“ a třeba se bezděčně na frcbůku přiznáš k nějakému přestupku (jakéhokoli druhu), tak kvůli tomu Američané mezinárodní akci nespustí. Ta informace jim bude k ničemu.
    Jenomže když to šmírování budou provozovat evropské úřady, tak bude cesta kompromitujících dat ke zdejší policii pochopitelně mnohem kratší. Pak ti napaří pokutu, ani nemrkneš.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře