Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyEvolveo WinPC Q4: mini počítač s pasivním chlazením a procesorem od Intelu

Evolveo WinPC Q4: mini počítač s pasivním chlazením a procesorem od Intelu

Firma Evolveo rozšiřuje svoji nabídku o nový produkt v segmentu minipočítačů. Model WinPC Q4 překvapí pasivním chlazením, hliníkovým designem a velmi nízkou spotřebou. Svoje uplatnění najde jako běžný domácí počítač, multimediální centrum (HTPC), počítač do kanceláře nebo PC pro vzdálený přístup k datům.

Dostatek výkonu novince Evolveo poskytuje čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, který má TDP pouze 4 W (SPD je 2,2 W). V základní výbavě WINPC Q4 dále najdeme 32 GB integrované vnitřní paměti, 2 GB operační paměti, Bluetooth, čtečku SD karet a tři výstupní konektory USB. Do počítače lze navíc kdykoli nainstalovat běžný 2,5palcový pevný disk nebo SSD namísto eMMC flash paměti.

Připojení k televizi nebo monitoru je možné pomocí HDMI nebo VGA výstupu. Síťové připojení je pak realizováno přes WiFi 802.11 b/g/n nebo LAN kabelem. Rozměry hliníkového šasi, které zároveň řeší problematiku odvádění tepla bez nutnosti ventilátoru, jsou 190 × 140 × 43 mm. Celková hmotnost počítače je 216 gramů.

Balení Evolveo WinPC Q4 obsahuje lokalizovanou licenci Windows 8.1, napájecí zdroj, manuál a HDMI kabel. Doporučená koncová cena produktu je včetně DPH 5 790 Kč.

pc

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře