Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyEvolveo přináší na trh počítačové skříně Ray 2 a Ray 4

Evolveo přináší na trh počítačové skříně Ray 2 a Ray 4

Evolveo uvádí na trh dvě novinky ze své nabídky počítačových skříní. Ray 2 a Ray 4 jsou modely z kategorie full ATX midi tower, které na první pohled zaujmou svým designem, jemuž dominují předinstalované ventilátory s 33bodovým LED podsvícením a prvky z tvrzeného skla.

Oba typy skříní jsou určeny pro základní desky podporující platformu Intel i AMD. Vedle formátu ATX jsou však kompatibilní i s formátem micro ATX. Napájecí zdroj se umísťuje jako u většiny dnešních skříní do dolní části, kde dochází ke snazšímu odvodu tepla. Jednotlivé komponenty uvnitř počítače jsou před prachem chráněny prachovým filtrem, který je instalován v mřížce čelního panelu. Skříně mají průhlednou bočnici z temperovaného skla, která umožňuje pohled na jednotlivé zvolené komponenty počítače.

Skříň Evolveo Ray 2 nabízí prostor pro tři disky velikosti 3,5 palce, případně pro dva 2,5palcové. Tento model je kompatibilní s VGA kartou o šířce 415 mm a lze do ní umístit chlazení CPU do výšky 163 mm. Tři předinstalované přední ventilátory a čtvrtý zadní zajišťují dostatečné chlazení. Všechny přitom mají využívat kvalitní ložiska, která zaručují nejen tichý, ale především bezproblémový a dlouhodobý provoz.

V případě skříně Evolveo Ray 4 je chlazení zajištěno pěticí předinstalovaných ventilátorů o průměru 120 mm. Vnitřní prostor pak je navržen pro maximální šířku VGA karty 400 mm. Maximální výška chladiče procesoru je 163 mm. Pevné disky včetně 2,5palcových SSD se snadno instalují a je k nim i snadný přístup. Pro další rozšíření konfigurace PC je připraveno až sedm slotů PCI.

Dostupnost a cena

Na obě skiříně je poskytována dvouletá záruka. Doporučená koncová cena modelu Evolveo O Ray 2 je 1 499 Kč včetně DPH. Cena Evolveo Ray 4 je 1 460 Kč včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře