Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeEvertales - Parádní plošinovka z dob pohádek

Evertales – Parádní plošinovka z dob pohádek

Studio Crescent Monn Games si poslední dobou vydobývá stále pevnější a pevnější pozici na Google Play i App Store. Hlavním důvodem jsou velmi dobře zpracované hry, a to platí i o dnešní recenzované novince Evertales.

Vývojáři si potichu vyšlapují cestičku k získání reputace a zatím se jím to docela daří. Mezi jejich nejlepší tituly patří zajímavá závodní hra Slingshot Racing nebo série Ravensword, která patří do kategorie RPG. Je tedy vidět, že se studio nebojí žádného žánru, a o to lepší hry poté může hráčům připravovat, když má zkušenosti prakticky ze všech odvětví.

Ovládání

Everlakes je klasická 2D hra s 3D prvky. Pohyb je tedy značně omezen, ale i tak si užijete plno zábavy. Pohybovat se budete pomocí joysticku v levé části obrazovky, tak abyste si nezakrývali vašeho hrdinu. Nebude to ale jen pohyb doleva a doprava. Právě 3D prvky hry umožňují každému hrdinovy vystoupat například na strom, lézt po žebříku nebo vyskočit do druhého patra v budově. Zbylá dvě tlačítka slouží již pouze pro útok a pro skok, což jsou dvě neodlučitelné součásti hry.

2013-08-09 13.51.53

Tři v jednom

Specialitou Evertales je možnost přepínání hrdinů přímo ve hře. Jednoduchým kliknutím na ikonku vyměníte svého stávajícího hrdinu za jiné a to podle toho, kterou speciální vlastnost hrdiny chcete využít. Na začátku hry se vám zpřístupní tři hrdinové. Hlavní hrdina alias Sir Jorgin je velký bojovník a pár utržených ran mu nevadí a vydrží tak v boji mnohem déle, než například druhý hrdina Arwick, což je vlastně elf střílející z luku. Ten má speciální vlastnost dvojitých skoků, které využijete hlavně při skákáních po stromech nebo po různých římsách. Poslední dostupným hrdinou je čaroděj Taragorn, který umí levitovat. K útoku používá hůl, která sesílá na nepřátelé oheň.

Všichni tři hrdinové jsou tedy něčím výjimeční a hra vás je donutí využívat a kombinovat tak, abyste nebyli schopni jedno kolo dohrát s jedním hrdinou. Pokud se vám základní trojice nelíbí, můžete si je trochu pozměnit a dokoupit jim různé charismaty. Ze Sira jorgina můžete udělat Gladiátora nebo například rytíře, z Arwicka vánočního elfa nebo ninju a čaroděje můžete obléct například do druidího hábitu.

Hra je pojata trochu srandovně, a to svědčí i o možnosti zakoupit Jorginovi jako zbraň třeba olejovou baňku. Všechny zbraně lze třikrát vylepšit za peníze, které nasbíráte během hraní. To samé platí i o oblecích, takže zde není potřeba žádných in-game plateb, přesto, že je hra nabízí. Ty jsou však pouze pro nedočkavce a ti si mohou zakoupit nějaké ty zlaté ihned a nečekat, než nasbíráte požadovanou sumu.

2013-08-09 13.25.42

Příběh

Procházení kdejakými lokacemi nebude ale bezmyšlenkovité. Budete se prolétat kapitolami knihy, která vypráví o příběhu tří hrdinů, kteří musejí zastavit nebezpečnou stvůru jménem Dwarves. Počet kapitol mne ale bohužel trochu zklamal. Je jich totiž jen sedm a i přesto, že se jejich obtížnost zvyšuje a délka prodlužuje, je herní doba za placenou hru jednoduše krátká – a to zhruba 2 až 3 hodiny hraní. Každá kapitola je zakončena soubojem s velkým bossem.

Grafika a zvuk

Velmi povedená část hry. Pěkně a kreativně zpracované prostředí, ve kterém se hrdinové pohybují a skvělé grafické podání zaručují hře něco navíc a dodávají jí parádní šmrnc. Hra je do detailu propracovaná a grafikou se budete jen a jen kochat. Zvuk je na tom podobně a to jak se soundtracky, tak i hláškami jednotlivých hrdinů.

Soupeři

Kromě toho, že na konci každé kapitoly budete bojovat proti velkým bossům, vždy na téma a prostředí dané lokace, jako je třeba velký pavouk nebo kapitán pirátské lodi, během svého putování narazíte na vrahy, pavouky, houby, různou létající havěť a v neposlední řadě i na žraloky. Avšak žraloka nelze zabít a je tam pouze proto, aby znepříjemnil váš postup ve hře. Mezí takové patří i kanóny z lodí plujících opodál nebo květy, které střílejí nějaký jed a snaží se vás zasáhnout.

V každé kapitole se nachází několik truhel, které v sobě ukrývají zlato. Truhly jsou většinou schované na nějaké špatně přístupné cestě. Ani sbírání životů nelze opomenout, protože všichni tři hrdinové mají společný život a pokud zemře jeden, zemřou všichni. Je tedy důležité hlídat si úroveň života zvlášť, před soubojem s bossem, který je extrémně silný.

2013-08-09 13.21.06

Závěr

Hra má pouze jediné, ale bohužel důležité mínus a to je herní doba. Hra, která je za poplatek 40 korun by měla být delší než dvě hodiny hraní. Přitom by nemuselo jít o nic velkého, stačilo by každou kapitolu rozdělit na několik částí, přidat podobné lokace a jsme hned o kousek dál. Bohužel nic takového se neudálo a tak si během těch dvou hodin paření musíme vychutnat nápaditou a pohádkovou grafiku a spíše si tak u hry odpočinout a užít si její komickou stránku.

Celkové hodnocení: 8/10

Plusy

  • Grafika
  • Nápaditost

Mínusy

  • Herní doba

[appbox googleplay com.crescentmoongames.evertales]

[appbox appstore id458633585]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Evertales/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře