Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyESET bude hledat mezi vysokoškoláky adepty na etické hackery

ESET bude hledat mezi vysokoškoláky adepty na etické hackery

Chtěli byste si vyzkoušet práci etického hackera nebo bezpečnostního testera? Společnost ESET připravuje pro zájemce o tuto oblast sérii školení zaměřenou na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování nazvanou ESET Ethical Hacking Academy. Nejlepší absolventi získají možnost stát se členy ESET Ethical Hacking týmu a pomáhat odhalovat slabá místa digitálního světa.

„Praktickým aspektům bezpečnosti, jako je testování nebo bezpečný vývoj, je na školách věnována minimální pozornost. Přitom různé legislativní i nelegislativní požadavky si testování bezpečnosti vyžadují. ESET pociťuje nedostatek odborníků, jak u sebe, pro realizaci samotných testů a vývoje, tak na straně zákazníků, kteří potřebují vytvářet zadání a podmínky pro provedení testů,“ vysvětluje vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti ESET.

ESET Ethical Hacking Academy je odborné školení zaměřené na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování. Je určeno především pro studenty 4. a 5. ročníku vysokých škol, ale o účast se mohou ucházet i čerství absolventi vysokých a středních škol.

Bezpečnostní experti ESETu seznámí účastníky sérií přednášek s nejčastějšími nedostatky webových aplikací a představí nástroje pro testování jejich zabezpečení. Půjde zejména o chyby ze seznamu OWASP Top 10, mezi kterými nebudou chybět:

• Přístup k datům pomocí SQL injection a další méně známé injection chyby (OS command injection, XML External Entity – XXE).
• Různé útoky na nedostatky v autentizaci a session managementu (PHP type juggling, Cross Site Request Forgery – CSRF, Session Fixation).
• Útoky na uživatele (Cross Site Scripting – XSS, Clickjacking).

Vybraným absolventům nabídne ESET možnost odborné stáže a ti nejlepší budou moci rozšířit řady ESET Ethical Hacking týmu.

„Z každého z dosavadních dvou ročníků ESET Ethical Hacking Academy jsme získali stážisty, kteří si mohli už během studia ověřit, jestli by jim práce u nás vyhovovala. A řada z nich po dokončení studií naše řady rozšířila,“ popisuje Robert Šuman. Zájemci o účast na letošní ESET Ethical Hacking Academy se mohou hlásit na adrese eha@joineset.cz, více informací naleznou na webu https://join.eset.com/cz/eha.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře