Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyEricsson: 150 milionů 5G připojení do roku 2021

Ericsson: 150 milionů 5G připojení do roku 2021

Listopadové vydání studie Ericsson Mobility Report se podobně věnuje budoucnosti 5G sítí. Analytici předpovídají, že do roku 2021 ve světě naroste počet 5G připojení na 150 milionů.

Předpokládá se, že prvními a nejrychleji se rozvíjejícími 5G mocnostmi budou Jižní Korea, Japonsko, Čína a USA. Standard 5G propojí nové typy zařízení a spotřebitelé i firmy se mohou těšit na dosud nepoznané způsoby využívání zařízení a aplikací v souvislosti s rozvojem internetu věcí (IoT).

Ericsson Mobility Report také poukazuje na signifikantní nárůst sledování videa. Analytici odhadují, že mobilní provoz související s videem by měl do roku 2021 na běžném chytrém telefonu narůst až šestinásobně. Co se týče jednotlivých regionů, datová spotřeba průměrného majitele chytrého telefonu v Severní Americe by do roku 2021 měla narůst z dnešních 3,8 GB na 22 GB měsíčně.

Podobným tempem bude růst i mobilní datový provoz v západní Evropě – a to z dnešních 2 GB na 18 GB. Společnost Ericsson dále ve zprávě uvádí, že každou sekundu přibude 20 nových mobilních širokopásmových připojení. Tento nárůst dává do souvislosti s očekávaným nárůstem datového provozu ve světě. Momentálně je ve světě asi 7,3 miliardy mobilů, což je stejný počet, jako je lidí na planetě. V roce 2021 by toto číslo mělo narůst na 9,1 mld.

Závěry z listopadového Ericsson Mobility Reportu:

  • Příchod 5G standardizace otevře příležitost pro vznik nových průmyslových odvětví
  • Výrazný nárůst ve spotřebě mobilního videa způsobí do roku 2021 šestinásobný růst průměrného datového provozu na chytrých zařízeních v Severní Americe a Evropě
  • Evropská datová spotřeba na chytrých zařízeních vzroste do roku 2021 z 2 GB na 18 GB měsíčně
  • Z pevninské Číny se stává největší LTE trh na světě. Podíl LTE připojení dosahuje 35 %. Afrika bude mít do konce tohoto roku miliardu mobilních připojení

internet-616x282

Zdroj: EricssonTZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře