Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyEric Schmidt: Android jasně vyhrává válku s Applem

Eric Schmidt: Android jasně vyhrává válku s Applem

Bývalý ředitel Googlu pronesl silná slova během rozhovoru s analytickou agenturou Bloomberg. V hodinovém komentáři porovnával současný stav k situaci, která panovala před 20 lety mezi Microsoftem a Applem. Schmidt upozorňoval také na diametrálně rozdílné strategie obou firem.

Zatímco Applu nejde o co největší podíl na trhu, nýbrž o co největší zisky (proto také vědomě rezignuje na část trhu a jeho přístroje patří mezi nejdražší ? marže na nich obvykle přesahuje 50 procent), tak dlouhodobý záměr Googlu je jiný. Čím více zařízení s Androidem bude na trhu, tím více vydělá na kontextové reklamě, která jej slušně živí.

Do karet mu hraje, že poptávka po mobilech a tabletech s jeho platformou stále roste. Mohou za to především partneři jako je Samsung, největší výrobce mobilních telefonů na světě, jehož modely z produktových řad Galaxy S a Galaxy Note si zákazníci kupují po milionech. Spokojení jsou všichni, jak dvojice Samsung a Google, tak i zákazníci. Android už dávno není jen systém pro geeky, dnes už i dobře vypadá a ovládat jej zvládnou i méně technicky zdatní lidé.

Eric Schmidt již v září na tiskové konferenci Motoroly uvedl, že na celém světě se vyskytuje 480 milionů aktivních přístrojů s Androidem. Denně toto číslo rostlo zhruba o 1,3 milionu nových zařízení. Momentálně je už možná i vyšší.

Android

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře