Sobota, 18 května, 2024
DomůNovinkyEMUI 10 dorazí už příští měsíc! Na jaké telefony se dostane?

EMUI 10 dorazí už příští měsíc! Na jaké telefony se dostane?

Na dnešní úvodní keynote konference HDC 2019 společnost Huawei nepředstavila jen platformu Harmony OS, ale také novou generaci mobilního uživatelského prostředí EMUI. Nadstavba s pořadovým číslem 10 je postavená na základech Androidu Q a jak se předpokládalo, nabídne hned několik zásadních novinek.

S příchodem EMUI 10 se uživatelé dočkají vylepšeného tmavého režimu, který bude umět do černé zahalit i aplikace třetích stran. Změnou projdou ikony a také animace, bohatší budou možnosti always-on-displaye (k dispozici bude více druhů hodin, widgetů a kalendářů) a vývojáři se zaměřili i na zvýšení bezpečnosti a svižnosti oproti aktuální verzi EMUI 9.1. Do nového prostředí bude implementovaný opět o něco vylepšený systém souborů EROFS a rovněž i technologie GPU Turbo 3.0.

Velkou novinkou EMUI 10 je funkce HiCar, která umožní smartphone spárovat s infotainmentem automobilu, čímž by se vám během jízdy mělo dostat příjemného uživatelského zážitku. Huawei se pochlubil i vylepšeným propojením telefonu s notebookem, které nazývá Multi-screen collaboration“ (přeloženo jako „spolupráce na více obrazovkách“). Telefon stačí přiložit k počítači a během okamžiku získáte bezdrátově na monitoru přístup ke všem mobilním souborům, které můžete libovolně kopírovat nebo přesouvat.

EMIU 10 beta pro chytré telefony P30 Pro a P30 bude vydána 8. září. Ještě v témže měsíci se pak dočkají i majitelé Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X a Mate 20 Porsche design. Přímo z výroby dostanou novou verzi nadstavby přístroje řady Mate 30.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře