Elektro-automobil z Číny vyrobený za pomoci 3D tiskárny vyjde na 1770 dolarů


Elektro-automobil z Číny vyrobený za pomoci 3D tiskárny vyjde na 1770 dolarů

Jedno ze zařízení, které dokáže vytisknout trojrozměrné předměty, má na svědomí další heroický čin. V Číně se jeho prostřednictvím zdařilo vyrobit elektro-automobil a to přímo se šokujícími výrobními náklady. 

Oranžový sedan vyrobila čínská společnost Sanya Suhai. Tisk jednotlivých součástek z levného kompozitního materiálu trvalo jenom 5 dní. Horší to však bylo se sestavením automobilu. To společnosti zabralo dalších pět týdnů. Celý tento proces včetně materiálu vyšel na 1770 amerických dolarů, tedy přibližně 46 000 korun.

Vzhledem k tomu, že automobil pohání elektrická energie ze zabudované baterie, není rychlost zařízení nikterak veliká. Aktuálně dokáže vyvinout maximální rychlost 40 km v hodině. To by se ale následným vývojem mělo postupně zlepšovat. Konstruktéři přitom budou vycházet především z faktu, že používaný materiál je velmi lehký, což dokáže ušetřit obrovskou spoustu energie.

Elektro-automobil od společnosti Sanya Suhai není prvním zařízením svého druhu. Jako první z nich má ovšem velký potenciál dostat se k široké veřejnosti a to díky kombinaci nízké pořizovací ceny a prakticky nulových nákladů na provoz zařízení.

Zdroj: RT

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: (3)


  1. Pingback: Elektro-automobil z Číny vyrobený za pomoci 3D tiskárny vyjde na 1770 dolarů

  2. Borecek

    Tipuji, že až do toho někdo nabourá tak je řidič tohoto „plasťáka“ na místě mrtvý

    • Sniper

      No vzhledem k rychlosti to auto zapadá stejně do kategorie nákupních košíků. A při nabourání do Smarta je to podobné, jen pořizovací cena je o 200k níž 🙂Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.