Neděle, 23 června, 2024
DomůRecenzeAirDroid vs MobileGo - Aplikace, které ovládnou váš Android

AirDroid vs MobileGo – Aplikace, které ovládnou váš Android

Někdy se vám stane, že svůj Android zapomenete v kapse u kalhot, případně u dámy v kabelce. Abyste tyto situace nemuseli řešit, pomohou vám správci smartphonů a tabletů, které můžete ovládat přes vaše PC.

V dnešní recenzi si ukážeme dvě nejpoužívanější aplikace, které nalezneme v Google Play. Obě jsou velmi kvalitní, ale zároveň se liší svými funkcemi a také cenou.

Každá se snaží nalákat trochu jiné spektrum uživatelů, a tak je alespoň pro vás výběr o něco snazší.

AirDroid 2

První verze tohoto správce zařízení byla velmi dobrá, ne však vynikající. Scházelo mnoho funkcí, které znepříjemňovaly používání aplikace, jako například nemožnost připojit telefon skrze mobilního operátora. Tyto nedostatky byly ale odstraněny a AirDroid 2 se tak stává velmi žádaným zbožím.

Přihlášení a registrace

A co je potřeba k ovládání Androidu přes AirDroid 2? Přihlášení je naprosto jednoduché. Do svého telefonu si stáhnete aplikaci a v počítači otevřete webové rozhraní, kde budete při první návštěvě vyzvání k registraci, kterou můžete udělat přes prohlížeč nebo telefon. Pokud se jí nechcete zdržovat, stačí se přihlásit pomocí Facebooku, googlího e-mailu nebo Twitteru. Po vytvoření vašeho účtu již může dojít k prvnímu přihlášení.

Poté vás aplikace vyzve k povolení aktivace správce zařízení. Ve zkratce jde pouze o to, že dáváte aplikaci přístup vzdáleně ovládat telefon. Následně je nutné provést spárování mobilního zařízení s počítačem, a to načtením QR kódu nebo zadáním adresy z telefonu do PC.

2013-08-30 11.46.40

Zpracování a funkce

Uživatelské rozhraní se sice po vzhledové stránce podobá iOS, ale funkčně je plně připraveno na Android. Jak už bylo řečeno, vše probíhá přes internetový prohlížeč, takže není nutné stahovat žádné dodatečné  programy. AirDroid 2 umožňuje připojit i více zařízení najednou, což může vyžadovat více místa. Proto jsou připraveny čtyři virtuální plochy, přičemž na každou z nich si můžete umístit jeden telefon. Nástroj navíc nabízí přehled využitého prostoru v interní paměti i na vložené paměťové kartě.

Další výbornou vychytávkou je box pro přenášení souborů, adres, aplikací nebo i ukládání textu do schránky. Do volného pole jednoduše přetáhnete z PC soubor, celou složku nebo aplikaci ve formátu APK a aplikace jej odešle do mobilního zařízení. V telefonu poté najdete všechny své odeslané položky ve složce s názvem AirDroid.

Samozřejmostí u podobných správců je psaní textových zpráv z PC. Naprosto bez problémů to zvládne i AirDroid, navíc v PC naleznete kompletní databázi zpráv. To samé platí o kontaktech a volání. Nástroj přehledně zobrazí veškeré události v telefonu a není ani problém vytočit nějaký kontakt z PC. K samotnému telefonování ale už pochopitelně musíte vzít telefon do ruky.

air5

AirDroid 2 nabízí přehledný seznam aplikací nainstalovaných v telefonu, ve krerém se dozvíte velikost, verzi a datum instalace všech aplikací (včetně systémových). Nechybí ani jednoduchý explorer pro procházení souborů v telefonu a prohlížení fotografií, hudby nebo videí. Vzdáleně můžeme v telefonu zapnout i fotoaparát, ale rychlost přenosu dat je dost nízká, a tak se obraz nepříjemně trhá. Pokud máte v telefonu udělaný root, nabízí AirDroid ještě možnosti fotit obrazovku telefonu přímo z PC.

Mezi poslední vychytávky této aplikace patří hledání ztraceného zařízení. Za předpokladu, že je telefon zapnutý a je přihlášen k mobilnímu operátorovi, můžete snadno nalézt jeho polohu. Tuto možnost donedávna Google nenabízel, takže to bylo jedno z mála východisk pro majitele Androidu, ale nyní slouží pouze jako jedna z alternativ.

Závěr

AirDroid 2 lze pořídit zdarma a pokud nekontrolujete telefon každou chvíli a někdy ho zapomínáte dále od vás, může se vám tahle aplikace hodit. AirDroid 2 navíc nabízí možnost zůstat přihlášen až dva týdny a zobrazovat oznámení na ploše PC, což je další praktické využití této aplikace.

Hodnocení: 8/10

Co se mi líbilo:

 • Přehledný design a spousta prostoru
 •  Jednoduché rychlé přihlášení i s registrací
 • Připojení skrze Wi-Fi i mobilní síť

Co se mi nelíbilo:

 • Občasná nestabilita
 • Některé funkce jsou spíše navíc

PC

[appbox googleplay com.sand.airdroid]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/AirDroid 2/“/]

Wondershare MobileGo

Tato aplikace jde na ovládnutí vašeho telefonu trochu jinak. V počítači totiž nebudete ovládat svůj telefon skrze prohlížeč, ale přes samostatný program, který si musíte stáhnout a nainstalovat. Velkou výhodou oproti AirDroidu je dostupnost pro Android a iOS, přičemž program komunikuje s Windows i Macem. Bohužel pro iOS zatím nenajdete oficiální aplikace v Appstore a tak se uživatelé iPhonů/iPadů musejí připojovat pomocí kabelu. Wondershare MobileGo ale neumí komunikovat skrze mobilní síť, takže je k dispozici pouze Wi-Fi nebo USB kabel.

Nástroj nevyžaduje žádnou registraci, stačí si stáhnout program do telefonu i PC a poté pomocí smartphonu naskenovat vygenerovaný QR kód.

2013-08-30 14.56.06

Zpracování a funkce

Dalším plusem této aplikace je kompletní správa kontaktů. Z pohodlí vašeho počítače tak můžete kompletně změnit vaši databázi kontaktů k obrazu svému. Je zde i možnost zálohování, importu, exportu, vytvoření nového kontaktu a v neposlední řadě hledání zdvojených kontaktů.

Stejně jako AirDroid 2, také Wondershare MobileGo nabízí přehled zaplnění místa v telefonu, využití mobilních dat, prohlížení videí, fotografií či muziky, a také možnost instalace APK souborů. Další shodnou funkcí je možnost posílání SMS zpráv, kdy opět máte k dispozici celou databázi, možnost psaní a import či export starých zpráv, takže si některé důležité zprávy můžete zálohovat.

w2

MobileGo také dokáže zjistit o telefonu podrobné informace včetně modelu, verze, operátora, sériového čísla nebo kapacity RAM. Pokud zrovna přecházíte na nový telefon, můžete si zdarma stáhnout do PC aplikaci, která dokáže převést veškeré soubory do nového zařízení, a to i mezi operačními systémy Symbian, Android a iOS.

Multimédia

MobileGo nabízí položku s názvem Online zdroje, pomocí které si můžete z YouTube stáhnout aktuálně přehrávané video přímo do telefonu nebo si nainstalovat software z Google Play. Aplikace umí též upravovat veškerá videa do formátu, které přehraje váš telefon, nemusíte se tak starat o koncovku souborů.

Závěr

Wondershare MobileGo je špičkou mezi aplikacemi pro správu tabletů a chytrých telefonů. Funkcemi přesně odpovídá tomu, co od takovéto aplikace očekáváte. Velkou nevýhodou může být to, že je zdarma jen na prvních 14 dní. Poté budete vyzváni k zakoupení plné verze za 40 dolarů, v přepočtu asi 750 korun.

Záleží tedy pouze na vás, zda investujete do propracovaného správce nebo raději dáte přednost AirDroidu, který je zdarma, ale nenabízí tolik funkcí.

Hodnocení: 9,5/10

Co se mi líbilo:

 • Užitečné funkce
 • Jednoduché přihlášení
 • Kompatibilita s iOS i Androidem

Co se mi nelíbilo:

 • Cena plné verze
 • Nefunkční přes mobilní síť

PC a iOS

[appbox googleplay com.wondershare.mobilego]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/MobileGo/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

1 komentář

 1. […] Další velice povedenou aplikací pro přenos je AirDroid. AirDroid lze pořídit zdarma a pokud nekontrolujete telefon každou chvíli a někdy ho zapomínáte dále od vás, může se vám tahle aplikace hodit. AirDroid 2 navíc nabízí možnost zůstat přihlášen až dva týdny a zobrazovat oznámení na ploše PC, což je další praktické využití této aplikace. Více o této aplikaci naleznete v samostatném článku. […]

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře