Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyDron GoPro Karma je v ČR dražší, než se čekalo

Dron GoPro Karma je v ČR dražší, než se čekalo

V nabídce prvních tuzemských prodejců se objevil skládací dron Karma, který byl představen minulý týden na veletrhu Photokina v německém Kolíně nad Rýnem. Bezpilotní stroj je však citelně dražší, než se původně předpokládalo.

Při pohledu do nabídky nákupního rádce zbozi.cz zjistíme, že dron české e-shopy nabízejí za částku 29 990 Kč s DPH. Na tiskové události minulý týden přitom zaznělo, že oficiální cena pro Evropu je stanovena na 870 eur, čili 23 500 Kč. Po připočítání daně cenovka vzroste na zhruba 28 000 Kč, i přesto je dron ale ještě zhruba o 2 000 Kč dražší.

GoPro Karma je kompaktní stroj, který je možné složit tak, aby se vešel do každého batohu. Kvadrokoptéra dokáže dosáhnout rychlost až 56 kilometrů za hodinu a na jedno nabití je schopná zůstat ve vzduchu až 20 minut při maximální vzdálenosti jeden kilometr.

Vrtulníček je vybaven tříosým stabilizátorem, který je možné z těla dronu vyjmout a použít jako grip pro natáčení stabilizovaných videí z povrchu zemského. Pro záznam videa lze využít kamerky Hero 5 Black, 5 Session či Hero 4 (Black a Silver). K ovládání dronu GoPro Karma pak slouží speciální jednotka s dotykovým displejem. Prostřednictvím něj uživatel přesně uvidí, co letoun natáčí.

559

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře