Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyDrama na palubě letadla do Prahy. Mladé dívce začal v kabelce hořet...

Drama na palubě letadla do Prahy. Mladé dívce začal v kabelce hořet iPhone

Do nepříjemné situace se dostali cestující letu z izraelského Tel Avivu do Prahy. Při nástupu na palubu se jedné dívce vznítil v tašce mobilní telefon a po celém letadle byl cítit odpudivý kouř. Lidé, kteří nevěděli, co se děje, začali panikařit a posádka je raději nechala všechny evakuovat.

Za chaos na palubě stroje českého dopravce Travel Service mohl mobilní telefon iPhone, který pařil teenagerce Yarden Leviové.

„Ten telefon shořel a oni začali šílet. Mysleli, že se něco stalo v letadle, ale byl to jen smartphone. Moje dcera otevřela kabelku, a pak jsme viděli oheň a šlo z ní horko,“ řekl v rozhovoru pro televizi Nova otec Yarden, Dan Levi.

„Viděl jsem ten telefon ležet na zemi, takže jsem nepanikařil. Někteří cestující ale ano. Kouř byl cítit po celém letadle,“ uvedl další cestující.

Příčiny samovznícení iPhonu se zatím nepodařilo zjistit. Často se ale hovoří o tom, že se podobné věci stávají, když lidé nepoužívají originální příslušenství. Před nedávnem svět obletěla zpráva, že se třináctileté Ariel Tolfree z Texasu mobil vznítil pod polštářem během spánku.

Mediálně znám je i případ Švýcarky Fanny Schlatter, které telefon Galaxy S III explodoval v kapse u kalhot a ošklivě popálil stehno.

1 jafoun

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře