Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyDotazníky z webu Vyplňto.cz jsou dostupné také na mobilní zařízení s Androidem

Dotazníky z webu Vyplňto.cz jsou dostupné také na mobilní zařízení s Androidem

Dotazníková služba Vyplňto.cz, známá především díky veřejně přístupné databázi online průzkumů, vychází vstříc svým dobrovolným respondentům i zadavatelům dotazníků a uvádí nativní aplikaci pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android.

Aplikace, která je od soboty 13.října zdarma dostupná v obchodu Google Play, umožňuje pohodlné vyplnění několika desítek ručně schválených průzkumů na různá aktuální témata. Zadavateli průzkumů jsou převážně studenti vysokých škol, kteří si tak ověřují hypotézy z bakalářských a diplomových prací, zbylé dotazníky vkládají do systému soukromé firmy, případně příspěvkové organizace.

Hlavním přínosem nově uvedené aplikace je přizpůsobení dotazníků pro menší dotekové displeje mobilních zařízením, takže je zodpovídání otázek velmi komfortní a rychlé. Druhou významnou výhodou je schopnost práce bez trvalého připojení k internetu ? o uložení vyplněných dotazníků na web se postará synchronizační služba v okamžiku, kdy je internetové připojení dostupné. Díky možnosti pracovat offline lze problémů vyplňovat dotazníky například během cestování hromadnou dopravou, a zkrátit si tak zábavnou formou dlouhou chvíli.

Často vytýkaným problémem průzkumů na internetu je nereprezentativnost vzorku respondentů, jelikož se na web ještě stále příliš nenaučili chodit např. senioři. Zadavatelé průzkumů, kteří chtějí získat odpovědi reprezentativního vzorku lidí, nyní mohou se svým tabletem nebo mobilem vyrazit do ulic, a tam oslovit i ty, kteří doma internet zatím nemají. Po návratu domů nebo do kanceláře aplikace automaticky nahraje všechny vyplněné dotazníky na web, kde se následně vyhodnotí společně s odpověďmi internetových respondentů.

Aplikace je v tuto chvíli dostupná na platformu Google Android. Již teď však probíhají také práce na verzi pro iOS a Windows Phone, takže ani uživatelé ostatních mobilních systémů nepřijdou zkrátka.

Stahujte:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Vyplnto.cz/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře