Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinky29. říjen bude patřit Androidu. Google představí také nové referenční mobily Nexus

29. říjen bude patřit Androidu. Google představí také nové referenční mobily Nexus

Nová verze operačního systému Android bude představena v pondělí 29. října. Tisková konference se letos uskuteční v americkém New Yorku. Od Googlu se očekává, že odhalí také nová zařízení s označením Nexus. Mobilů s čistým Androidem by letos mělo být představeno více.

Speciální akce se uskuteční v ten samý den, kdy slavnostně odhalí svůj nový systém Windows Phone 8 Microsoft. Ten novináře pozval do San Franciska.

V New Yorku by své referenční Google telefony mohli představit výrobci LG, Sony a HTC. Informace o Nexusu 4, který vychází z nedávno uvedeného LG Optimusu G, plní stránky technologických serverů v posledních dnech poměrně často. Běloruský server Onliner dokonce předsériový vzorek stihl otestovat.

V telefonu se má nacházet SoC jednotka Snapdragon S4. Zadnímu krytu dominuje osmimegapixelový fotoaparát s LED. Nexus 4 by mohl přijít také s bezdrátovým dobíjením, na nějž nedávno upozornila se svými novými Lumiemi společnost Nokia.

Mimo nových mobilů a operačního systému snad Google přijde i s novou strategii ve vztahu k výrobcům telefonů.

Tisková konference bude přenášena živě na videoportálu YouTube.

Android

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře