Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyDonald Trump: Hackerské útoky nemuselo spáchat Rusko

Donald Trump: Hackerské útoky nemuselo spáchat Rusko

Budoucí prezident USA Donald Trump prohlásil, že za kybernetické útoky na americkou Demokratickou stranu nemusí být zodpovědné Rusko. Podle svých slov ví o incidentu víc než ostatní a v úterý či ve středu světu sdělí podrobnosti.

Vláda prezidenta Baracka Obamy viní Rusko z hackerských útoků na americké instituce i na soukromé osoby. Jejich cílem bylo podle končící americké administrativy i ovlivnění nedávných prezidentských voleb ve prospěch Trumpa. Kvůli údajně ruským hackerským útokům minulý týden Washington vypověděl 35 ruských diplomatů.

„Myslím, že je nespravedlivé (někoho obviňovat), když nevíme (kdo byl za tím). Mohl to být někdo jiný. Já navíc vím věci, které jiní nevědí, takže si nemůžeme být jisti,“ řekl Trump v sobotu po příjezdu na silvestrovskou oslavu v Palm Beach na Floridě. Zároveň dodal, že hackerství je velmi těžké prokázat a upozornil, že tajné služby už se v minulosti mýlily například v tvrzeních o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku před americkou invazí v roce 2003. Trumo také novináře ujistil, že se více dozvědí již v úterý nebo středu.

Donald Trump v nedávné prezidentské volbě porazil demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Oficiálně usedne do Bílého domu 20. ledna.

Image: US-VOTE-REPUBLICANS-BRITAIN-TRUMP-BAN-FILES

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře