Do prodeje v Česku míří pracovní tablet Microsoft Surface Go


Do prodeje v Česku míří pracovní tablet Microsoft Surface Go

Přestože nic nenasvědčovalo tomu, že se nový počítačový tablet od společnosti Microsoft objeví i na našem trhu, vše je nakonec jinak. V rámci předobjednávky se základní provedení Surface Go se 64GB pamětí prodává podle rádce heureka.cz za 11 990 Kč. Varianta s dvojnásobnou kapacitou (128 GB) je o 4 000 korun dražší. Novinka by měla být dostupná do měsíce.

Americký softwarový gigant svůj nejnovější tablet z řady Surface představil začátkem srpna.  Pracovní tempo zařízení udává procesor Pentium 4415Y z edice Kaby Lake-Y. Tento čip má dvě jádra a čtyři vlákna díky technologii Hyper-Threading. Základní provedení nabízí 4 GB operační paměti, vyšší verze pak 8 GB.

Displej Surface Go je desetipalcový s rozlišením 1 800 × 1 200 obrazových bodů a poměrem stran 3 : 2. Kromě prsty je panel možné ovládat také stylusem Surface Pen, který dovede rozpoznat až 4 096 úrovní přítlaku. Pohodlné psaní zajistí ochranný kryt se zabudovanou klávesnicí. Pro momentky a selfies a videohovory jsou připraveny fotoaparáty s rozlišením 8 a 5 megapixelů.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.