Sobota, 18 května, 2024
DomůNovinkyDo Česka oficiálně dorazí první skládací mobil od Samsungu. Víme, kdy se...

Do Česka oficiálně dorazí první skládací mobil od Samsungu. Víme, kdy se tak stane

Společnost Samsung potvrdila, že na českém trhu již brzy spustí předobjednávky na svůj první skládací telefon Galaxy Fold. Oficiálně se tak stane v úterý 2. prosince a následný prodej u nás bude spuštěn 13. prosince, výrobce tedy zájemcům telefon stihne dodat ještě před Vánoci. Podrobnější informace si výrobce nechává prozatím pro sebe, a tudíž ještě neznáme doporučenou cenu, za jakou se telefon bude prodávat. Dodejme, že v každém případě půjde o oficiální českou distribuci.

Pokud jste v posledních dnech hledali v tuzemských srovnávačích cen, hledajíc, jestli je u nás Galaxy Fold již dostupný, možná jste si všimli, že některé obchody u nás telefon už nabízejí a dokonce ho fyzicky mají skladem. Musíme vás však upozornit, že se jedná o distribuci z Evropské unie, což ostatně potvrdil i samotný Samsung. Tyto telefony tak nebyly testovány ve spolupráci s operátory působícími na českém trhu, a nemusí být tedy softwarově přizpůsobeny a upraveny pro užívání na českém trhu. Zejména nemusí kromě jiného korektně fungovat služby VoLTE a VoWiFi.

Kromě toho k výrobkům, které nepocházejí z její distribuce, společnost Samsung také neposkytuje žádné nadstandardní servisní služby, jako je prémiový servis Moje Galaxy. Nelze tak využít služeb, jako je například vyzvednutí poškozeného telefonu zdarma u zákazníka a zapůjčení náhradního telefonu po dobu opravy, prioritní servis – možnost opravy mobilního telefonu do jedné hodiny, speciální telefonická podpora na infolince Moje Galaxy a další.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře