Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyDíky aplikaci Sygic GPS Navigation s funkcí BlackBox mohou řidiči během navigace...

Díky aplikaci Sygic GPS Navigation s funkcí BlackBox mohou řidiči během navigace nahrávat, co se děje před nimi

Novou aktualizací své aplikace pro GPS navigaci otevírá společnost Sygic řidičům možnost získat základní důkazy při projevech agresivity na silnicích a sdílet videa agresivních řidičů na sociálních sítích.

Počty podvodných havárií se na dnešních silnicích zvyšují a jedním z nejdůležitějších prvků autopříslušenství se stávají palubní kamery. Několik příkladů neočekávaných událostí na silnicích, které mohou vést až k těžkým haváriím, představuje agresivní chování, předjíždění nákladními vozidly a neočekávaný pohyb divoké zvěře na silnici. Technologie palubních kamer je jednou z nejspolehlivějších pomůcek při označování původců dopravních nehod a nejspolehlivější vůbec při předkládání důkazů.

Společnost Sygic pracuje na omezení kriminality na silnicích a objasňování trestných činů a tragédií v silničním provozu. Proto společnost Sygic vyvinula první navigační aplikaci na trhu s funkcí černé skříňky. Funkce BlackBox je k dispozici formou nákupu z aplikace za pouhých 280 Kč a lze ji používat současně s aplikací Sygic GPS Navigation pro platformu iOS.

„Věřím, že i malé věci mohou mít velký vliv. Spojením úsilí všech 50 milionů uživatelů našich produktů můžeme naši planetu učinit bezpečnější. Jako rodič si vždy přeji, aby se moje děti dostaly bezpečně domů, a teď jsem rád, že působím ve společnosti, která jim připravuje lepší svět,“ říká generální ředitel společnosti Sygic Michal Štencl.

Integrace se sociálními médii umožňuje řidičům okamžitě sdílet důkazy. BlackBox představuje prostředek pro ochranu řidičů i jejich blízkých před ohrožením ze strany agresivních řidičů nebo pojišťovacích podvodníků. Získají důkazy právě v okamžiku, kdy je potřebují.

screen568x568

Ovládání BlackBoxu je jednoduché: řidiči si tuto funkci mohou zapnout jediným dotykem v nabídce aplikací, vložit chytrý telefon do držáku v autě a vydat se na cestu. Aplikace začne automaticky nahrávat souvislou smyčku s vloženými souřadnicemi GPS, aktuální rychlostí, datem a časem.

Uživatel může do galerie telefonu ukládat pětiminutové videozáznamy. Na rozdíl od neohrabaných, jednoúčelových a často drahých specializovaných kamer do auta se záznamem na karty SD, je export nebo odesílání videa do cloudu snadné, odolné proti manipulaci a nevyžaduje žádné další příslušenství.

Vybrané funkce aplikace Sygic GPS Navigation:

Trojrozměrné offline mapy nevyžadující datové připojení
Hlasová navigace ve více než 40 jazycích
Vyslovování názvů ulic pro bezpečnou a pohodlnou jízdu
Upozorňování na místa s omezením rychlosti
Dynamická navigace v jízdních pruzích a zobrazení křižovatek
Interaktivní mapa umožňuje uživatelům po klepnutí na kteroukoli ulici nebo zajímavé místo získat další obsah
Informace o dopravní situaci v reálném čase (k zakoupení v aplikaci)
Funkce HUD (Head-up Display) pro navigaci bez odvádění pozornosti od silnice (k zakoupení v aplikaci)
Prémiová upozornění na mobilní měření rychlosti (k zakoupení v aplikaci)

Na rozdíl od jiných mapových služeb jsou data map aplikace Sygic GPS Navigation uložena v telefonu uživatele a nikoli streamovány z Internetu. Uživatelé aplikací Sygic se nemusejí bát, že se při práci s navigací GPS ztratí v oblasti se slabým příjmem nebo narazí na limit mobilních datových přenosů. Když je uživatel navigace Sygic připojen, má přístup k užitečnějším funkcím jako jsou informace o dopravní situaci v reálném čase a sdílení informací o událostech na silnicích s ostatními řidiči.

[appbox appstore id585193266]

Black_box_image

Zdroj: Sygic TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře