Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyDigitální kérka zaručí, že smartphone nevydá citlivá data

Digitální kérka zaručí, že smartphone nevydá citlivá data

Žádné zadávání hesla, PINu či geometrického obrazce na dotykovém displeji už není potřeba. Zkrátka vytáhnete z kapsy telefon, přiložíte ho na místo, kde máte své digitální tetování, a smartphone se v mžiku odemkne.

Tetování už není jen pro drsňáky. Nová „digitální kérka“ se stará o zabezpečení moderních smartphonů. Prozatím spolupracuje sice jen s modelem Motorola Moto X, v krátké době ale dojde k rozšíření podpory pro další zařízení. Protože párování s telefonem probíhá pomocí technologií NFC, mohl by se speciální samolepkou společnosti VivaLnk spolupracovat teoreticky každý mobil nebo tablet se zabudovaným NFC modulem.

Digital Tatoo je nevelká samolepka, kterou snadno aplikujete na pokožku, kde by měla být aktivní po dobu zhruba pěti dní, poté ji budete muset sloupnout a vyměnit za novou. V průměru má 24,13 milimetru a je tlustá pouze 160 mikrometru, takže o ní nebudete ani vědět. Podle výrobce si s ní můžete jít bez obav zacvičit nebo zaplavat do bazénu.

Tzv. Digital Tatoo se prodává v sadě po deseti kusech a stojí 9,99 dolaru (zhruba 200 Kč). Jedno balení by mělo vydržet padesát dní. Pokud v kapse nosíte mobil Moto X a myslíte si, že by vás odemykání digitální kérkou bavilo, objednávejte ZDE.

img-spacer

Zdroj: Marketwatch

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře