Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAndroid L přinese focení do RAW a manuální režim

Android L přinese focení do RAW a manuální režim

Nedávno oznámený Android L potěší i mobilní fotografy. Umožní fotografovat do RAW, nabídne plně manuální režim a další vylepšení.

Nejenom změny uživatelského prostředí a další vylepšení – pátou verzi Androidu s označením L ocení i mobilní fotografové. Společnost oznámila řadu inovací, kterých se v nové verzi aplikace fotoaparát dočkáme. Patří mezi ně focení do RAW i manuální režim.

Nejvýraznější novinkou, o které ve zprávě informoval magazín Geekizer, je podpora fotografování v režimu RAW, do formátu DNG. Při něm fotoaparát ukládá surová data přímo ze snímače – pro uživatele to znamená rozsáhlejší možnosti následných úprav snímků a možnost vyhnutí se automatickým úpravám software telefonu.

Druhým výrazným vylepšením, na kterou čekala řada fotografů, je plná podpora manuálního režimu. Díky ní bude možné nastavit všechny základní fotografické parametry, od času expozice, přes citlivost snímače až po režimy ostření. S největší pravděpodobností se tak dočkáme řady nových a zajímavých fotografických aplikací.

Mezi další změny patří univerzální podpora dávkového režimu a přeprogramování vývojářského rozhraní tak, aby nebylo možné uměle limitovat výkon fotoaparátu softwarovými úpravami.

Nová verze Androidu by měla být dostupná na vybraných zařízeních do konce roku.

 

l-dev-prev

Zdroj: PetaPixel, Geeknizer

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře