Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeDeath Dome - Nemilosrdná řežba infikovaných

Death Dome – Nemilosrdná řežba infikovaných

Už to tu máme zas. Další hra, opět zdarma a opět s mikrotransakcemi. Už víte? Přišlo Glu s dalším titulem nebo je to tentokrát jiné studio, co se snaží vymámit z hráčů co největší částky, aby si hru mohli užít nebo ji alespoň dohrát? To si ukážeme v následujících řádcích.

Když navštívíte Google Play, tato hra vás tam jistě zaujme. Poté se podíváte na vývojáře a bez váhání stáhnete k odzkoušení, protože hra je zdarma. Po krátkém stahování (453 MB) a instalaci se vydáte vstříc příběhu, který hráče uvádí do hry. K příběhu se dostaneme ale později. Hru vydalo studio Griptonite Games inc. Na první pohled neznámá firma a vy si říkáte, že by mohli překvapit, ale toto studio zcela vlastní právě Glu Mobile.

Celé to vypadá, že se Glu schovalo za toto studio, aby si lidé hru stáhli a potom co je hra vtáhne a ukáže své přednosti, vy budete přece jen o něco více nakloněni tomu, zaplatit nějakou tu částku do kasičky Glu. Tento pokus ale ihned jasně ničí fakt, že ve hře si kupujete Glu kredity ve formě zlatých kde je nenápadně vyražený panáček od Glu. No snaha byla, ale nakonec to stejně dopadlo jako u většiny her s mikrotransakcemi a pokud se Glu nelíbí malý počet hráčů, co hodlá takto za hry platit, nechápu, proč například nesníží ceny, které jsou stále enormně vysoké. Pojďme už ale k samotné hře.

Úvod a Příběh

Jak jsem již říkal, hra po instalování nezačíná v menu, nýbrž příběhem, který nastíní událost, která se lidstvu stala. Kreslené video, které podle mého není moc vydařené, nám vypráví, že obyvatelstvo Země postihl takzvaný M-virus, který usmrtil většinu lidí. Ti, kteří nezemřeli, nezůstali ale zdraví. Stali se z nich obludní mutanti. Infekce ale nepostihla všechny najednou. Dříve existovalo bio-pole, který neslo název Death Dome, ve kterém byli uvězněni všichni infikovaní. Death Dome se ale zhroutil a z celé země bylo najednou právě zmíněné bio-pole. Tady začíná váš příběh, kdy zaměříte svou pozornost na hlavního hrdinu nebo spíše hrdinku, která chce tuto zlou dobu ukončit a zahubit tak M-virus. Na cestě potkáte plno druhů mutantů, kteří vás rozhodně nechtějí nechat přežít a v boji na život a na smrt budete muset všechny porazit.

Hratelnost a ovládání

Pokud jste alespoň zběhlý hráč, poznáte, že tato hra je jedné podobná ? je to Blood and Glory. BaG je hra vsazená do dob gladiátorů a bitev týkajících se v arénách. DD je velmi podobná hra co se týče ovládání, ale dobou a prostředím se liší. Menu se samozřejmě taktéž předělané. Máme zde možnost inventáře, banky a boje. Pod pojmem banka se myslí místo, kde si můžete zakoupit glu kredity (pro některé zbytečná položka) v inventáři si můžete prohlídnout vaše vybavení, které máte k dispozici a popřípadě dokoupit lepší. Na výběr máme zbroj, štít a zbraň. Zbraně jsou celkem povedeně vyřešené, protože si můžete zakoupit například značku STOP nebo obří bublifuk a jím mlátit hlava nehlava nepřátele. I štíty mají něco podobného, jako náhrobní desku nebo policejní štít. V menu se ještě dozvídáte váš aktuální level, který získáváte klasickým expěním za každý úder.

Každou novou úrovní také vzroste vaše HP, které nijak jinak zvýšit nelze. 4 kampaně zajistí celkem dlouhou herní dobu, ke které je třeba připočítat obtížnost hry, která je nastavena celkem vysoko.

Ovládání máme až na nějaké výjimky totožné s BaG. I zde je vaším hlavním úkolem v boji přečíst protivníka a úspěšně se mu vyhnout po každém jeho pokusu, jinak vás zasáhne. Každý mutant má ale své útoky a tak je někdy těžké hned na poprvé být 100% úspěšný. Po úhybech budete mít možnost útoku a zde rozdáváte rány tak rychle jak je to jen možné. Po uplynutí nějaké doby se protivník vzpamatuje, váš útok odrazí a vy se tak budete muset bránit a vyhýbat a čekat na další příležitost k zaútočení.

Ještě před soubojem vás hra zavede do prostředí, kde se vaše klání odehraje. Musíte projít takovou minihrou, kde klikáte na náhodné body a získáváte z nich peníze nebo nějaké procentuální zdraví. Poté jste informováni o příchodu mutantů a jde se na věc.

Hodnocení: 9/10

Grafika a Zvuk

Oproti BaG zde byla grafika o něco vylepšena a hned se to projevilo v kvalitě celé hry. Menu kvalitu sice trochu postrádá, ale v bitvách okusíme pěkné zpracování jak mutantů a hlavní hrdinky, tak i okolí na které se tentokrát nezapomnělo. Doplňkové prvky jsou také zmáknuté. Zvuk je zde podán velmi dobře. Akční prvky nijak zásadně nevyčnívají a hudba je taková jak má být. Nezatáhne vás sice do hry, ale ani zároveň neruší a neotravuje.

Hodnocení: 8/10

Multiplayer a Mikrotransakce

Multiplayer zde opět není a ačkoliv jsem si už na toto já i mnoho hráčů stěžovalo u BaG, ani tentokrát nám nebylo vyhověno a s tímto módem se tak opět nesetkáme. Přitom by se to do takového typu hry opravdu hodil.
Glu se snad nikdy nepoučí. Vyrábí skvělé hry po všech stránkách, ale takto neuvěřitelně vysoké ceny nikoho nikdy nepřilákají. Například nejlepší zbraň za 4950 glu kreditů? v přepočtu na naše koruny plus sleva a máme cenu zhruba 4000 Kč? Neuvěřitelné nebo ne?? Samozřejmě tuto zbraň nepotřebujete, ale tak jako tak se bez nákupu nějakého lepšího vybavení přes třetí kampaň nedostanete, a to je dost velká rýha.

Hodnocení: 2/10

Stabilita a Spotřeba

Hra mi za mou dobu hraní ani jednou nespadla. Při načítaní se vždy na malý okamžik sekne hudba, hra ale běží dál nebo alespoň její načítání a po chvílí se rozběhne i zvuk, takže je vše v pořádku Spotřeba je podprůměrná v dobrém slova smyslu. Pět procent za deset minut je celkem slušné. Malé bezvýznamné plus.

Hodnocení: 7/10

Závěr

Pěkná grafika, hratelnost, ovládání a příběh. Ale? ty mitrotransakce? Už je to jako ohraná písnička a tak pokud nechcete do hraní investovat ani korunu, počítejte s tím, že se hru nedohrajete. Kdybych ale toto pominul, další velký problém je, že chybí multiplayer. Škoda.  Hru ke stažení nedoporučuji.

Stahujte:(zdarma)

Celkové hodnocení: 5/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Death Dome/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

1 komentář

  1. Na glu kredity do her zdarma existuje jednoducha aplikace, ke stazeni na glukredit.cz 🙂 pridava 4 miliony kreditu a to do vsech glu her, takze problem s kredity je vyresen navzdycky…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře