Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeDead Trigger: krvavá řežba s dechberoucí grafikou

Dead Trigger: krvavá řežba s dechberoucí grafikou

Dnes vám přiblížíme nedávno vydanou FPS hru od českého herního studia MADFINGER GAMES,  od kterého jsme čekali opravdovou pecku, jelikož nás o svých dovednostech přesvědčilo již hrami Shadowgun a Samurai I & II.  

S radostí vám můžeme oznámit, že naše očekávání Dead Trigger nejen vyplnil, ba dokonce předčil. Myslíme si, že máme jako Češi zase o jednu herní pecku navíc a pokud to bude takto pokračovat, věříme, že se česká herní scéna stane ve světě chytrých telefonů a zařízení velmi oblíbenou.

Píše se rok 2012 a ulice brázdí kvanta zakrvácených zombies, kteří chtějí jediné ˜˜? vyhladit celé lidstvo a rozšířit nákazu. Vy jakožto odvážný hrdina, však nenecháte svoje tělo na pospas a rozhodnete se vše vzít do vlastních rukou a dočkáte se pomoci záhadného muže?

Hratelnost 10/10

Tak tento herní kousek podle mě nesmí chybět v žádném zařízení řádného pařana. Hodiny gameplaye, příběh, skvělá grafika, mnoho zbraní a vylepšení atd. Vývojáři ze studia MADFINGER GAMES se opravdu ukázali v tom nejlepším světle. Prvkem, který nás ve hře opravdu zarazil, je postupně rozvíjející se příběh, který u FPS her nebývá moc kvalitní a u těch s polo? mrtvými (polo? živými?) bývá jen velmi ojediněle. Nicméně zde se dočkáme příběhu a dokonce poměrně poutavého. Intro nás seznámí s počátkem nákazy a vysvětlí nám, jak jsme se vůbec dostali k lovu zombies.

Avšak hned na začátek musíme vytknout jednu velikánskou ostudu studia a to absenci české lokalizace. Opravdu nedokážeme pochopit jak české herní studio s českými vývojáři, českým vedením a sídlem v České republice může takto svou vlast oželet.

I přes tento hanby hodný nedostatek se Dead Trigger dá hrát i v anglické lokalizaci, bohužel však čeští neangličtináři budou muset jen slepě střílet zombíky (ale komu to vadí? Je to zábava!) a to za pomoci hned několika zbraní? od 9 mm pistole po rotační kulomet. K rozmašírování zombies vám však také dopomohou různé ?udělátka? tz. sekáček zombies, granáty, turrety apod.

Hra nám nabídne celkem tři druhy misí? přežití, sběr předmětů a vyhlazování.  V přežití bude vašim úkolem nečekaně přežít a to po dobu určenou obtížností hry. Sběr předmětů je také poměrně jasný, jde o sběr informací, předmětů do laboratoře, jídla, vzpomínkových předmětů a tak podobně. Při vyhlazování se zkrátka rozběhnete do ulic a omezíte počty zákeřných hnijících nepřátel. Bohužel však musíme konstatovat, že někdy bývají mise až příliš monotónní. To však vyřeší krátká pauza a hra je opět zábavná.

Ve hře je také zabudovaný level-up systém, který nám postupem času odemyká nové a nové zbraně a rozvijí herní příběh. Za každou misi dostanete určitý počet zkušeností, ke kterým se přičítá bonus za střely do hlavy, zranění atd.

Dost však bylo chvály a vytkněme pár nedostatků- opravdu předražené vylepšení zbraní, opravdu se nám nezdá, že za přidání jednoho náboje do zásobníku brokovnice, tolik co stála brokovnice nová. Začátky jsou s penězi opravdu těžké, ale čím dále jste ve hře, tím více jich máte a tím lépe se hraje. V redakci nás také dost zamrzel dosti nízký počet nábojů, chceme si hru užít a rozstřílet pár mrtvol, ne šetřit municí a precizně mířit. Také nás časem začalo nudit neustále se opakující prostředí, které se obměňuje jen velmi zřídka.

Grafické zpracování 11/10

Vývojáři se pyšnili, že z grafiky dostali opravdu naprosté maximum. A nám nezbývá nic jiného než s otevřenou pusou a tupým výrazem přikyvovat, v redakci věříme, že i poslední hertz výkonu našich iOS zařízení byl využit na sto procent. Grafika Dead Triggeru trumfne kdejakou starší PC hru a strčí do kapsy i tituly jako Modern Combat 3. Přesto že většina graficky skvělých her běží na Unreal Enginu, Dead Trigger pracuje na bázi Unity engine a dohání jej na úplnou hranici. Skvělé odlesky, naprosto dokonale vymodelované zbraně s vysokým rozlišením, opravdu věrohodně působí také herní prostředí a zombies jsou také velmi dobře zpracováni (i když je ve hře jen opravdu málo modelů zombies, dá se to přehlédnout).

Co chce naše redakce opravu vyzdvihnout je mapa? Je zpracována krásně, ba dokonce bombasticky, všechny hry, které jsme zde recenzovali, neměli mapu buďto vůbec anebo takovou, která nestála ani za starou belu. Dead Trigger nabízí mapu živou, 3D, ve vysokém rozlišení, zkrátka super. Ke grafickému zpracování opravdu nemáme co vytknout a můžeme jen chválit. Bravo! (Pro uživatele s Tegra 3 zařízeními máme dobrou zprávu? je také speciální Tegra 3 edice této hry s ještě úžasnější grafikou!)

Zvuky 8/10

Nemastné neslané. Hudba ani zvuky skřehotajících slintajících zombies vás nijak neuchvátí a soundtrack je poměrně nudný. Ale tak co, pustíte si do sluchátek vlastní hudbu a nic se řešit nemusí. Chápeme, že vývojáři nejsou supermani a nemohou nám dopřát skvělou grafiku hratelnost i hudbu. Výstřely zbraní a výbuchy působí dosti reálně a proto 8/10.

Ovládání 5/10

Nevíme proč, ale zde se většinou pokazí u FPS her nejvíce. Jinak tomu není ani v případě Dead Triggeru. Jsme sice opravdu rádi, že nám poskytnete možnost nastavit si tlačítka pohybu a přebíjení kam chceme, ale je zde mnoho dalších tlačítek které nám při hraní dost vadily. A opravdu nevíme, na co mysleli designéři při navrhování tlačítek pro změnu sekundární zbraně na primární a zpět. Pokud jste muž středního věku s trochu většími prsty, tak si zřejmě zbraň nepřehodíte. Tlačítka jsou tak titěrná, že jsou snad dělaná pro trpaslíky.

Sečteno podtrženo:

Dead Trigger je opravdu krásný herní kousek a ještě k tomu za takovou cenu? Myslíme si, že každý kdo má rád ať už to FPS hry, dobrou grafiku, nebo rád rozstřílí pár zombies, musí tuto hru mít. Rok 2012 zatím vypadá velmi dobře a tak doufáme, že takovýchto herních pecek jako byl Asphalt 7, N.O.V.A. 3 a Dead Trigger vyjde ještě mnoho. Uvidíme co nám rok ještě dá, ale myslíme si, že zde máme žhavého kandidáta na vrchní příčky v soutěži o nejlepší hru roku. Pokud se již nemůžete dočkat tak stahujte buďto z iTunes ZDE, nebo z Google Play ZDE. Věříme že si hru určitě užijete a nebude litovat. Tak neváhejte, hordy zombies čekají!

  • + Grafické zpracování
  • + Příběh
  • + Cena
  • + Hodiny gameplaye
  • Titěrné ovládání
  • Málo modelů zombies
  • Absence české lokalizace
Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře