Další mobil explodoval, tentokrát způsobil paniku v autobusu


Další mobil explodoval, tentokrát způsobil paniku v autobusu

Výbuch mobilního telefonu pořádně vyděsil cestující linkového autobusu v Číně. Podle místních úřadů jedné z žen explodovala baterie smartphonu. Dramatickou situaci zachytila bezpečnostní kamera.

Pokud nechcete riskovat, že vám mobil vyletí do povětří, kupujte si jen příslušenství doporučené výrobcem. O tom se na začátku měsíce přesvědčila jedna Číňanka, které exploze akumulátoru změnila smartphone v hořící pochodeň. Podle dostupných informací nebyl nikdo z cestujících zraněn. Majitelka telefonu naštěstí nezazmatkovala a hořící telefon duchapřítomně vynesla z autobusu ven.

Problémy s explodujícími telefony nejsou poslední dobou ničím zvláštní. Kvůli výbuchu tabletu iPad Air bylo například nedávno nutné evakuovat pobočku operátora Vodafone v australském městě Canberra.

V drtivé většině případů majitelé telefonů s „neobvyklou funkcí“ používali jinou než originální baterii.

Zdroj:  The Telegraph

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. Maor

    To neni neorigo baterií, ale čínským přístupem. Hlavní je cena a tak se šetří na všem a nikdo už neplatí nějakou výstupní kontrolu.

  2. Jan Hrdina

    Tak obojí bych řekl, ale Cina už není takový směje jako bejvala.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.