Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyDalší meta zdolána: Windows 10 běží už na 400 milionech zařízení

Další meta zdolána: Windows 10 běží už na 400 milionech zařízení

Společnost Microsoft se na konferenci Ignite pochlubila, že její nejnovější operační systém Windows 10 běží už na 400 milionech zařízení. Tohoto milníku se podařilo dosáhnout za více než rok, neboť desítky se objevily na pultech obchodů loni v létě.

Podle serveru Neowin však tempo růstu instalací systému v poslední době není tak rychlé jako dříve. Za poslední tři měsíce si Windows 10 měly připsat na účet zhruba jen 50 milionů nových instalací. Ještě na jaře si přitom systém instalovalo v průměru 800 až 900 tisíc uživatelů denně.

Není se ale příliš čemu divit. Možnost přechodu zadarmo byla ukončena letos v srpnu, což se muselo pochopitelně negativně podepsat na zájmu lidí.

Microsoft si dal krátce před představením Windows 10 smělý cíl, podle kterého chtěl dostat desítky během tří let na miliardu zařízení. V červenci však pro server ZDNet uvedl, že než tohoto milníku dosáhne, bude to trvat podstatně déle.

ns-500x241

Zdroj: Neowin

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře