Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyDalší čtvrtletí, další ztráta. BlackBerry znovu hlásí propad tržeb

Další čtvrtletí, další ztráta. BlackBerry znovu hlásí propad tržeb

Tržby kanadského výrobce chytrých telefonů BlackBerry v prvním čtvrtletí finančního roku dál prudce klesly a firma zůstala třetí kvartál po sobě ve vysoké ztrátě.

Firma uvedla, že tržby v období od března do května jí v meziročním srovnání klesly o 35 procent na 424 milionů dolarů (deset miliard Kč). Čistá ztráta po započítání odpisů a nákladů na restrukturalizaci dosáhla 670 milionů dolarů, bez zahrnutí jednorázových položek ale firma registrovala mírný zisk, a to 14 milionů dolarů. V předešlém čtvrtletí utrpěla firma čistou ztrátu 238 milionů dolarů, o rok dříve měla naopak zisk, který činil 68 milionů dolarů.

BlackBerry, původně Research In Motion, bylo kdysi průkopníkem chytrých telefonů a jeho přístroje měli v oblibě zejména manažeři. V posledních letech však firma na trhu výrazně zaostává za přístroji s Androidem a také za iPhony.

Svůj první smartphone se systémem Googlu kanadská společnost uvedla na trh loni v listopadu. Model s označením Priv ji však trn z paty nevytrhl. Nejen kvůli tomu se BlackBerry rozhodlo změnit svůj podnikatelský záměr a začalo se více soustředit na vývoj softwaru pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích.

Zdroj: BB

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Neni se cemu divit udelaji na androidu predrazeny kram.
    Zastanci bb androidu neduveruji.
    Zastanci androidu si radeji koupi predrazenej samsung nez telefon od krachujici spolecnosti. HTC je na tom podobne.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře