Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyCyanogen má více uživatelů nežli Windows Phone a Blackberry dohromady

Cyanogen má více uživatelů nežli Windows Phone a Blackberry dohromady

Cyanogen, původně nezávislý projekt s vlastní ROM, se stal samostatnou společností s mnoha zaměstnanci. Jeho dosah se přitom neustále zvětšuje. Nedávné statistiky prozradily, že na této alternativě Androidu už běží více jak 50 milionů zařízení. 

Tato informace nabírá na rozměrech poté, co ji dáme do širších souvislostí. 50 milionů uživatelů je mnohem větší základna, nežli má operační systém Windows Phone a Blackberry dohromady. Právě Blackberry přitom byl dlouhé roky absolutní špičkou na trhu, zatímco Windows Phone je mobilní verzí jednoho z nejpopulárnějších operačních systémů pro osobní počítače.

Tržní podíl operačního systému Cyanogen by měl podle údajů společnosti IDC přesahovat 3%. Za obrovský úspěch Cyanogenu samozřejmě může mravenčí práce samotných vývojářů, která má na svědomí spoustu vylepšení. Cyanogen sice stále nedosahuje kvalit iOS či Androidu, ovšem už se jim pomalu blíží. Toho si všimli i někteří výrobci smartphonů, kteří své zařízení chtějí distribuovat právě s Cyanogenem.

Bohužel pro Cyanogen, jedna z nejzajímavějších nově se rozvíjejících technologických společností, OnePlus ve svém novém modelu OnePlus Two od Cyanogenu odstoupila. I přesto nepochybujeme o tom, že Cyanogen dále poroste. A co vy?

cyanogen-inc-1

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře