Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyČtyřjádrové Moto G nejprodávanějším smartphonem od Motoroly všech dob

Čtyřjádrové Moto G nejprodávanějším smartphonem od Motoroly všech dob

Americká společnost v Barceloně žádné produktové novinky nepředstavila, přesto zde uspořádala tiskovou konferenci, na které přednesla několik zajímavých informací. Asi nejvíce pozornosti na sebe strhlo oznámení, že Moto G je nejprodávanější smartphone v celé historii firmy.

Model Moto G, který ve střední třídě chytrých androidích telefonů působí jako zjevení, boduje nepřekonatelným poměrem cena/výkon. V Česku se dá pořídit za cenu kolem 5000 korun s DPH.

Telefon přitom používá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz. Displej s úhlopříčkou 4,5 palce má HD rozlišení (1 280 × 720 obrazových bodů). Jemnost displeje je 329 obrazových bodů na palec. Fotoaparát s autofokusem je pětimegapixelový. Nechybí LED blesk nebo technologie HDR. Přední fotoaparát má rozlišení 1,3 megapixelu. Baterie s kapacitou 2 070 mAh je vestavěná a výrobce uvádí kombinovanou výdrž až 24 hodin.

V prodeji je Moto G s 8 GB a 16 GB interní paměti. Slot pro microSD karty pochopitelně chybí, není divu, šetřilo se. I tak ale výsledek stojí za to.

Naše PREVIEW levné Motoroly najdete v článku zde.

MOTO

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře