Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeČtyři aplikace zdarma, které jednou oceníte #1

Čtyři aplikace zdarma, které jednou oceníte #1

Kromě toho, že mám na svém telefonu aplikace k tomu, abych něco vytvořil, popřípadě se s někým spojil, tak velkou část mých listů tvoří programy, které mi každý den dělají jednodušší a vytáhli mě už z nejedné šlamastyky.

How to Tie a Tie

Ne, že bych nebyl schopný si uvázat kravatu, ale pro mě to není zrovna ten doplněk v mém šatníku, který bych si oblékal sedmkrát do týdne. A tak když čas od času nahodím kravatu, vědomostmi o ?uzlech? zrovna neoplývám. V dnešní době je ovšem jednoduché si dát na youtube ?how to tie a tie? a už víte jak na to.

Ale když jste na toaletách kulturního domu, kde právě probíhá společenská událost a potřebujete ?převaz?, tak Youtube není zrovna nejvhodnější varianta.  A právě v těchto situacích přichází na scénu How to Tie a Tie od ArtelPlus. Aplikace v základní verzi obsahuje 12 druhů uvázání kravat a jednoho motýlku. A nechybí zde základní typy jako Half Windsor, Simple Double nebo Windsor. Najdete tam ale i kousky pro opravdové gurmány.

Ilustrace jsou skvěle čitelné a přitom jednoduše navrhnuté. Takže to, že byste se v ilustracích k jednotlivým krokům vázání kravaty ztratili, zde rozhodně nehrozí. Pokud by vám dělalo problém zrcadlové zobrazení, je zde možnost ho vypnout.

Pokud máte zájem o zpoplatněnou verzi, tak ta vás vyjde na necelých 40 Kč a dává vám možnost si vybrat až z 20 druhů vázání kravat.

Verze zdarma

Placená verze

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/How to tie a tie/“/]

ColorNote

O tomhle skvělém poznámkovém bloku jsem se už jednou zmínil v jedné z mých recenzí. A to už bude nějaká doba. Nicméně co se týče monopolního postu ColorNote, vše zůstalo při starém. A mé sympatie k němu jakbysmet.

Vaše poznámky budete moci psát buď stylem textu, nebo jako checklist, který určitě oceníte při větších nákupech nebo při tvorbě vaší ?to do? nástěnky. Každé poznámce můžete navolit jednu z devíti barev, kterou se bude daná poznámka presentovat v seznamu poznámek. Pokud máte v plánu si mezi své poznámky vkládat i citlivější informace, není problém si poznámku zaheslovat.

Je zde i možnost využití aktivního kalendáře, do kterého si jednotlivé připomínky můžete vkládat a nastavit si, kdy vás má aplikace upozornit. Cokoliv co napíše, můžete vyslat do světa přes sociální síť Facebook nebo se naopak podělit s užší skupinkou lidí za pomocí funkce bluetooth. Jestli některé poznámky pro vás nejsou v seznamu aktuální, ale v budoucnu je budete potřebovat, můžete je archivovat. A až na ně dojde řada, můžete se spolehnout, že v archívu budou uchovány.

ColorNote od mé poslední recenze prodělaly pár změň, ale nic zásadního nebo převratného se zde nekonalo. Spíše se vývojáři zaměřili na estetickou stránku a intuitivnější ovládání. Nicméně to se cení také.

Zde ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Color Note/“/]

Budík Extreme

Myslím, že nebudu první ani poslední, když se přiznám, že mám opravdu problémy se vstáváním. A tak dost často zaspávám. A absolutně nesejde na tom, že mám nastavené dva budíky (jeden na telefonu, druhý digitální budík). Takže v momentě, kdy jsem narazil na tuto aplikaci, byl jsem plný očekávání a naděje, že se konečně můj problém vyřeší.

Samotný název Budík Extreme zní opravdu extrémně, ale co vlastně od něho čekat? Já sám jsem z počátku byl velmi naivní a očekával jsem si revoluční techniky buzení. Potom, co jsem se vrátil se svými  očekáváními opět na zem a vyzkoušel aplikaci, hned mi došlo, oč jde. Slovo ?Extrem? jenž má tato aplikace v názvu, představuje opravdu široké možnosti nastavení budíku, které zahrnují i opravdu zajímavé a zároveň poněkud vtipné prvky. Ale teď už konkrétně. Potom, co si nastavíte čas, pojmenování a četnost opakování budíku, se dostanete k části, která pro mě byla velkým potěšením. Výběr zvonění. Můžete si vybrat mezi standardním zvoněním, ke kterému jen řeknu, že to není nic příjemného, nebo máte možnost si zvolit jednu skladbu.

Mě ale nejvíc udělaly radost zbylé dvě možnosti. První z nich mi umožnila zvolit si interpreta a od něho v náhodném výběru přehrát jeho tvorbu. U té druhé jsem si zas mohl vybrat mé ?mixtapy?, které by mi to přehrálo rovněž v náhodném výběru. Takže žádné vstávání pod vlivem jedné a té samé písně, která se mi časem příšerně zprotiví. Dále si můžete nastavit, že se budík odložil o určitou dobu, ale pouze za předpokladu, že spočítáte matematickou úlohu. A dokonce i obtížnost těchto úloh jde nastavit. A těchto nastavení je zde opravdu spousta, takže si můžete sobě budík ušít na míru.

Je sice pravda, že tato aplikace neskoncovala s mým zaspáváním a pozdními příchody, ale aspoň trochu je zredukovala. A i kdyby to ne, tak mé vstávání je mnohem příjemnější, než tehdy.

Verze zdarma

Placená verze

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Budik Extreme/“/]

Total Commander

Tento program se těšil a stále ještě těší obrovské oblibě uživatelů PC. A musím se přiznat, že i mé sympatie si získal. Hlavně díky skvělému kopírování souborů a desítkám dalších funkcí. Takže jakmile se objevila verze pro Android, okamžitě jsem po něm sáhl.

Total Commander se chová jako jedna aplikace, která má v sobě další desítky funkcí. A v tom je jeho obrovská síla. Přehrajete si v něm hudbu, zobrazíte fotky a nainstalované aplikace, se kterými následně můžete manipulovat, otevřete si soubory (zip,unzip,unrar), pošlete soubory přes bluetooth svým přátelům nebo si v něm napíšete krátkou poznámku. Těch funkcí je zde opravdu obrovská škála. A tu není problém ještě rozšířit o další, protože si můžete stáhnout další pluginy. Já osobně jsem si nejvíc oblíbil LAN Plugin, díky kterému je manipulace mezi mým PC a tabletem opravdu jednoduchá a pohodlná. A to vše prostřednictvím wifi routeru. Ovládání aplikace jako takové, je opravdu jednoduché a hodně rychle se v něm začnete orientovat. Jeden z prvků, který mám na Total Commanderu pro PC opravdu rád, je způsob kopírování souboru. I to zůstalo zachováno pro android platformu.

Jeho velkou výhodou je i to, že ho spustíte na slabších telefonech, které nedisponují zrovna oslnivým hardwerem. Total Commander tak zde odvede práci, na kterou by jste jinak potřebovali deset aplikací. Je to opravdu skvělý souborový manažer.

Zde ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Total Commander/“/]

 

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře