Pátek, 28 června, 2024
DomůNovinkyCrowdfundingový podvod: Za vysbírání 50 tisíc dolarů slibovali modulární telefon

Crowdfundingový podvod: Za vysbírání 50 tisíc dolarů slibovali modulární telefon

Na crowdfundingové síti Indiegogo se před několika dny rozjela kampaň společnosti Fonkraft. Slibovala, že za 50 000 vybraných dolarů vyvine modulární Android smartphone. Pravda však nejspíše byla docela jinde.

Bezpečnostní tým stránky kampaň na vývoj Fonkraftu předčasně ukončil a vrátil lidem vysbírané peníze. Týmoví odborníci totiž usoudili, že za pouhých 50 000 dolarů modulární smartphone vyvinout nelze. I kdyby to společnost myslela dobře, snahy o vyvinutí modulárního smartphonu by velmi pravděpodobně skončily nezdarem.

O nekalých úmyslech společnosti Fonkraft pak svědčí i skutečnost, že na výzvu Indigogo vyjádřit se k případu společnost zarytě mlčí. A tak to vypadá, že jediným vyvíjeným modulárním Android smartphonem ještě nějaký čas bude pouze Project ARA od Googlu. Kdy se tohoto smatphonu dočkáme však vůbec není jasné, doufejme, že to Googlu nebude trvat moc dlouho. Samotná myšlenka modulárního smartphonu je totiž maximálně zajímavá, i když někteří odborníci jsou přesvědčeni, že je od začátku odsouzená k nezdaru.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/fonkraft/“/]

Zdroj: Techno Buffalo

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře